Perry Rhodan 1779 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1779
Název:Tréogen
(Tréogen)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Nesmí se ho dotknout - je to nejvyšší zákon robotů
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan větří pohromu

Icho Tolot - Haluťan se pokouší sestavit modul

Harold Nyman - veterán z BÁZE si začne vzpomínat

Perry Rhodan - Pozemšťan sedí v BÁZI jako na uhlí

Atlan a Icho Tolot, kteří se spolu s ostatními fázovými skokany 7. listopadu 1220 NGL opět vrátí do Zimbagu, jsou fascinováni představou najít Tréogen. Jako provokaci řekne Tolot jednomu Operátorovi, že přišel, aby se dotknul Tréogena, a dostane tak roboty do stavu silného rozčilení. V DACHHATU vloží Haluťan modul do určené pozice. Dá se z něj ovládat sice jen kantýna a vypravěč na Levelu 3, ale fázoví skokani poznají, že na Pattrido, Levelu 10, existuje vyšší řídící jednotka.

Mezitím deset korvet BÁZE proměřuje dálkovými senzory Endreddeho okrsek a zjistí pozici Levelů.

V podsvětí Pattrido objeví fázoví skokani 8. listopadu společně s Haroldem Nymanem a Esker Harrorem velkou zónu zkázy, ve které je Vario-kov odumřelý. V jejím centru se nachází padesát metrů dlouhá a třicet metrů tlustá vejčitá bublina, která Tolota dostane do své moci. Je naplněná mléčnou látkou a má vnitřní teplotu mínus devadesát sedm stupňů Celsia. Řídící stanice Pattridu, místnost se základnou osmdesát krát čtyřicet metrů, dostane jméno DACHHAT II. Tolotův modul ale do příslušného otvoru nepasuje. Teprve když kolem desáté hodiny pravidelné chvění oznámí náběh velkých strojů, začne modul růst a přizpůsobí se dutině. Také v následujících Off-fázích si modul zachová novou velikost a tvar. Že DACHHAT na Zimbagu může být okamžitě uveden do provozu, je zřejmé z toho, že stoje Levelu 3 už začaly pracovat, dříve než se fázoví skokani dostali do řídící centrály.

9. listopadu potká Atlan po návratu na Pattrido opět jednoho mladého muže, který mu byl již o dva dny dříve na Zimbagu nápadný a který mu připadá známý. Pozemšťan ale dělá jen pomoc hledající gesta, potom z něj ale zdánlivě cosi hrůzyplného vyrazí, a on prchne1).

Když 10. listopadu je DACHHAT II znovu aktivován, začne stoupat teplota bubliny. Pouzdro praskne a podle 33 Opera-robotů přijde Tréogen, který už dva tisíce let byl zakonzervován v chladu bubliny2). Strach nahánějící bytost, která byla zřejmě zhotovena z různých genetických vzorů, je dva a čtvrt metru vysoká, ale relativně štíhle stavěná. Hlava je insektoidní, hruď má naproti tomu kůži savce, pod ní se rýsují provazce svalů, a záda jsou pokryta kostnatými štítovými deskami. Zatímco je pravá ruka hladká a zakončena čtyřmi prsty, je pancéřovaná dvoukloubá levička pokryta narudlou kůrou a má dvacet centimetrů dlouhé klepeto. Tenké nohy vycházejí z postranních kulových kloubů a vypadají jako by byly tvořeny mumifikovanými svaly a šlachami. Rychle jako fantóm zničí Tréogen, který zřejmě ovládá teleportaci a telekinezi3), Operátory které ho obklopují a zabije nakonec v rychlém pořadí Pozemšťany Sint Pergera a Vaita Renina, Arkonidany Kratora a Monehu a Kartaniňany Noen-Pih-Chena, Vara-Di-Dei a Tan-Va-Lor. Ostatní fázoví skokani se zachrání příchodem Off-fáze4). Sedm zohavených mrtvol je dezintegrováno.

Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!