Perry Rhodan 1781 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1781
Název:Bitva o NETWORK
(Kampf um NETWORK)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Najdou řídící stanici nad Mollenem - a objeví rastrovou matrici
Hlavní postavy románu:

Atlan a Icho Tolot - dva rozdílní přátelé si troufnou k výpadu

Ronald Tekener - Smíšek má starost o neočekávané »pomocné oddíly«

A-6-121 - lehce přetížený Androgyn

A-6-199 - lehce porušený Androgyn

Pirc Demoness - příliš horlivý kybernetik

Miniaturní karusel z továrny na Imprint-kostky odnese Icho Tolota a Atlana do neznámé řídící stanice, ve které je konvenční a evoluční technika společně zkombinovaná a které dá Haluťan jméno NETWORK. Obsahuje rastrovou matici, komplexní energetický obraz dvanácti levelů Endreddeho okrsku a je to zřejmě řídící centrála transmiterových zařízení a oscilačních efektů. V koridorech NETWORKU objeví oba fázoví skokani mnoho, svým naprostým nedostatkem světla hrozivě působících vyboulenin. Tolot a Atlan potkají nejdříve tyčovité roboty a jsou nakonec přepadeni Tréogenem1). V okamžiku, kdy monstrózní bojovník, který restrukturalizací svých tělesných atomů může proniknout jakoukoliv hmotou, zasáhne Atlana do srdce, přenese fázový posun Arkonidana a jeho druha na Schingo.

V příští On-fázi prohledávají Atlan a Tolot zřícenou továrnu u Bebenheimu, aby se přes její minikarusel dostali do NETWORKU. V padesát metrů veliké hale s rastrovou maticí, která je naplněna částečně černými, částečně infračervenými světélky a symboly, objeví 39 pulzujících bodů, které zobrazují oscilující fázové skokany, a mohou pomocí jejich polohy vypočítat, že se NETWORK nachází v rovníkové oblasti na Mollenu. NETWORK má průměr 700 metrů, má formu nepravidelného parabolického zrcadla a je vzdálen 800 metrů od povrchu planety.

Na počátku následující On-fáze se Atlan a Haluťan odeberou opět přes továrnu do NETWORKU. Společně s Androgyními roboty, které Ronald Tekener nechal mezitím pomocí Pirca Demonesse, bývalého spolupracovníka Roberta Gruenera2), převézt z regionálního karuselu Dark Bucket na Skeat na Mollenu, proniknou druzí fázoví skokani současně z regionálního karuselu Mojo's Castle až k řídící stanici. Tolot a Atlan najdou v NETWORK druhou rastrovou matici, která zobrazuje důležité světy a pohraniční stanice Hirdobaanu. Je tam rovněž označeno jedno místo mimo malou galaxii. Když ostatní fázoví skokani dorazí do NETWORKU, zaútočí tyčoví roboti na Tolota a Atlana, ale Haluťan vypátrá jejich řídící stanici a eliminuje je. Bezprostředně před koncem On-fáze zničí Tolot několik řídících bloků a příští fázový skok nenastane. Galaktikové jsou ale zachváceni smrtonosnými paralyzujícím zářením. Pomocí Androgyního robota A-6-199, který funguje chybně, protože robotik Wotan Idal a Palpyroňan3) Zeynter Frescju o nějaký čas dříve na Skeatu zkoušeli, ho aktivovat4), se ale Tolotovi podaří zdroj ochromujícího záření vyřadit5).

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál