Perry Rhodan 1684 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1684
Název:Konečná stanice Heleilos
(Endstation Heleios)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1210 / 1212 NGL = 4797 / 4799
Na konci dlouhé cesty - BÁZE se vrací zpět do Mléčné dráhy
Hlavní postavy románu:

Jercy Succumer - velitel Hanzovní základy Heleios

Perry Rhodan - Pozemšťan se vrací zpět domů

Colounshaba - konstruktérka Arcoanů pracuje na problému s Vřeteny

Robert Gruener - kybernetik ztratí své děti

Philip - Ennox v nesnázích

30. listopadu 1210 NGL dorazí BÁZE1) ke Coma-32). Perry Rhodan a ostatní galaktikové souhlasí s přáním tam umístěných Androgynů připojit se k sousední robotské civilizaci2), ze které se už několik bublinovitých lodí zdržuje v systému Coma-3. Protože Robert Gruener poté odmítne umístit třináctý a čtrnáctý kmen Androgynů poblíž cizích robotů, je Coma-3 zapečetěna. 6. prosince opouští BÁZE Coma-33) a dorazí nakonec 31. ledna 1212 NGL do Mléčné dráhy, kde se u planety Heleios v systému Seriphos4) musí odebrat do karantény, aby se zabránilo možné invazi cizích mocností. Zatímco Rhodan následně přes NATHANA pátrá po událostech, které souvisí s působením Moiry5), připravuje Homer G. Adams Kosmickou hanzu na obchod s Hamamešem6).

V systému Sheokor zkoumá Colounshaba7) mezitím s formulí, které byly vloženy do uměleckého díla Boogolamierova chrámu8), pětidimenzionální vlastnosti Vřetene a segmentu a nechá následně vytvořit co možná nejpodobnější napodobeniny útvarů. S těmito kopiemi dokáží Arcoané, že segmenty se musí určitým způsobem otáčet v hyperprostoru, aby mohli být bez odpuzení vloženy do vřeten.

Colounshaba osvobodí Philipa/Boloshambwera, který se objeví v Riinské kontaktní stanici v systému Sheokor, od traumatu vyvolaného osudem Megananny. Zpráva Riina o Meganannyně objevení na Titanu, ve spojení s Colounshabinými vědomostmi o neschopnosti Riinů transportovat živou hmotu, probudí v Arcoanech nakrátko podezření, že se u artefaktů ze Samplerů jedná o něco živého. Philip a jeho druh Gerrold odnesou Vřeteno, segment a výsledky Colounshabina výzkumu na Titan.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál