Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1683
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1683
Název:Více moci pro Arkon
(Mehr Macht für Arkon)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1208 - 1212 NGL = 4795 - 4799
Bojují pro staré impérium - a proti sjednocení galaxie
Hlavní postavy románu:

Boris Siankow - marťanský nexialista v moci politického běsnění

Arol z Pathisu - Arkonidan hraje dvojitou hru

Torris Blefar - vědec reaguje zvláštně

Hargas z Arkty a Hellen z Trymu - dva arkonidští členové posádky KATARIS

Yart Fulgen - zdomácnělý Arkonidan vyzívá k honbě na FAMUG

Na Titanu1) se objeví po Gieselbertovi a Mariovi 13. března 1208 NGL Megananny2) jako negativním strangeness zasažené, umírající tělo s dramaticky změněnou DNA. Se 118 kilogramy je monstrózní útvar asi o třicet procent těžší než Ennoxká žena. Vřeteno a segment, který Megananny transportovala, zmizely. Také Lyndařini Ertrusané3), kteří v nemocnici na Saturnově měsíci drží hladovku a odmítají ošetřování, pocítí zjevení. V následujících hodinách všichni zemřou.

Když osazenstvu Titanu po deseti dnech bezúspěšných pokusů s Vřeteny velení zakáže nezakalkulovatelné experimenty, nabídne Arkonidan Arol z Pathisu, už čtyři roky asistent Borise Siankowa, svému šéfovi, že výzkumný tým a Vřetena s 500 metrovým arkonidským křižníkem KATARIS odveze do systému Sheokor. Arkonidský vědec je ale členem radikální skupiny »Občanská komise pro opětovné zavedení monarchie«4) vzešlé ze strany FAMUG (Pro Arkonskou moc a slávu), která chce Arkonidskému impériu pomoci ke staré síle5). Během předstíraného mezipřistání na arkonidském koloniálním světě Menthis je KATARIS napaden Naaty6) a zničen. Siankow a jeho tým je odvezen na Naatskou základnu na planetě Kleinor a jsou přinuceni k dalšímu zkoumání Vřetene, zatímco posádka KATARIS je zanechána u vraku. Po více než sedmi měsících se jim podaří vyslat volání o pomoc. Yart Fulgen zachrání Arkonidany, krátce před tím než dopad komety zpustoší povrch planety. Pátrání po Siankowi a jeho týmu zůstane neúspěšné.

Nexialistovi se mezitím daří protahovat výzkumy Vřetene. 14. ledna 1212 NGL7) odpoutá pozornost Pathise a umožní tak agentovi GAFIF Torrisi Blenfarovi aktivovat hypervysílač Kleinoru. Ve stejném okamžiku, kdy je ohlášen přílet BÁZE do Andromedy, zachytí Fulgen v PUROSU Blenfarův signál. Flotila GAFIF dobyje Kleinor. Když zoufalý Arol z Pathisu chce Vřeteno a segment zničit, vstřebají tyto paprsek jeho zbraně a následně zaniknou v obrovském výbuchu.