Perry Rhodan 1671 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1671
Název:Útěk na Mars
(Fluchtpunkt Mars)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1207 NGL = 4794
Štvanice ve Sluneční soustavě - Lyndara bojuje o svobodu
Hlavní postavy románu:

Lyndara - Ertrusanka se nevzdává

Boris Siankow - nexialista se intenzivně zabývá »popletenými« Ertrusany

Homer G. Adams - proti šéfovi Hanzy je veden proces

Ilmas Poll - terranský bezpečnostní expert

Elvira Donja - kontaktní osoba pro Lyndaru

Ertrusský advokát Kylk Myneon, který se od února 1207 NGL na Zemi1) snaží o propuštění Lyndary a jejích Ertrusanů2), podá po žalobě proti LSP a Kosmické hanze 1. července trestní oznámení na Perryho Rhodana. Aby Myneonovu iniciativu zintrikovala, odstartuje Kosmická hanza, která se kvůli hyperprostorové paréze a expedici Coma dostala do vážných hospodářských potíží, program »Ertrusané pro Hanzu«. Homer G. Adams může Myneona nakonec usvědčit z členství na spiknutí, které chce LSP oslabit v Galaktiku, aby se zabránilo, že Terra s pomocí z expedice BÁZE očekávaných mocenských prostředků opět získá na síle.

Mezitím požaduje Lyndara a její popletení Ertrusané, kteří jsou opět postihováni zvláštními záchvaty, v klinice na Mimasu, aby mohli být převezeni na Mystery. Pokus o útěk Ertrusana Krellina selže. Boris Siankow přirovnává změnu Ertrusanů k vlně ohlupování, která byla vyvolána Rojem3). Lyndara nakonec přemluví tajemstvím Ertrusanů fascinovaného Marťana, aby s ní a jedenácti druhy odletěl na Mystery, ale Adams mu odmítne potřebnou podporu. Také Philip, který od Velké prázdnoty přinese zprávu, že se FORNAX koncem dubna a lodě Reginalda Bulla a Michaela Rhodana 6. července vrátily k BÁZI, se rovněž vypoví proti návštěvě Mystery a připomíná varování jednoho svého druha, že Ennoxové, malí, zranitelní a bezmocní, by byli Ertrusany zašlapáni a snadno přehlédnuti4).

Lyndara s mocí Myneona unikne z Mimasu5), dorazí na Mars a objeví tam přechod na druhou stranu6). V krajině nočních múr vzniklé během první hyperprostorové parézy7) potká Siankowa a vysvětluje, že se zde vytvořila brána k nadřazené kosmické oblasti, ke které není potřeba žádný klíč8). Kromě toho zdůrazňuje, že na Mystery byly pozorovány mnohé energetické jevy, které podle jejího pohledu souvisejí s modelem vesmíru. Ertrusanka naléhá na Nexialistu, aby odletěl k planetě Ennoxů, aby našel vypotřebovaný buněčný aktivátor, v jehož okolí může spatřit, co není normálně rozpoznatelné. S pocitem, že tak nalezne své určení, vyvinout se v novou bytost nad organickým životem a bude tak moci kontrolovat tok času, provede Lyndara přechod. Pomocí útoku na své pronásledovatele vyprovokuje Ertrusanka nakonec přestřelku, ve které nalezne smrt9).

22. července se Adams a Siankow rozhodnou zorganizovat expedici na Mystery.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál