Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1478
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1478
Název:Planeta povalečů
(Planet der Sammler)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Vyšetřování na Lokvorthu - na světě povalečů
Hlavní postavy románu:

Jennifer Thyron a Irmina Kotčistovová - hledají místo pro své poslední dny

Dao-Lin-H'ay a Sato Ambush - Kartaniňanka a pararealista letí na Lokvorth

Mathlyn - umělkyně

Ros a Sam - zlodějský pár

Kroesorus - král sběračů

Na Heleiosu1) si Irmina Kotčistovová, jejíž parasíly se smršťují, v červenci 1146 NGL nechá dát od Sato Ambushe psionický zesilovač. Když Dao-Lin-H'ay zjistí, že toto zařízení má vliv na Amimotuo, podaří se jí otevřít soubor, ve kterém Ernst Ellert vypravuje o svém pobytu na Karaponu a o Simed Myrrhovi z Lokvorthu2). Homer G. Adams přenechá Ambushovi a Kartaniňance, kteří na Lokvorthu3) chtějí hledat starý datový nosič, loď ANDRASSY4). Protože chtějí opustit Heleios, aby našli klid, zúčastní se Irmina Kotčistovová a Jennifer Thyron cesty do systému Scarfaaru. Na Lokvorthu se nenacházejí ani Cantarové ani agenti WIDDERU. Pouze sedm kilometrů velký Humanidrom5) je hlídán cantarskými loděmi.

Obyvatelé Lokvorth-Therm, kteří si na zbytcích bývalé metropole vybudovali jednoduchá obydlí a sledují už jen osobní zájmy, se dělí do mnoha skupin, pro které jsou charakteristické speciální oděvy a účesy. Vedle gildy zlodějů, spolku nosičů vody a dalších společenství hraje důležitou roli cech plutokratů, jehož členové sbírají více méně cenné předměty. Všechna paměťová média z Lokvorth-Therm se ukáží být pečlivě sebrány a proto se Ambush obrátí na nejvýznamnějšího sběratele Kroesoruse. Plutokrat disponuje originálními plány Humanidromu, který je stejně jako jeho vnější struktura uvnitř obrovským, komplikovaným a matoucím labyrintem. Vedle Endehar Roffových6) plánů z roku 800 NGL existuje ovšem ještě druhý, identický originál, který je o rok starší a je podepsán jménem Simenon Myrrhen. Jeden Lokvorthňan, kterému se před asi sto lety podařilo, do Humanidromu proniknout, tam našel jen asi sto Nakků. Záznam Alberta Holma6), už před rokem 850 NGL ukazoval takovéto bytosti v obrovské kosmické stanici7). Výměnou za kopii Elertových dat z Karaponu přenechá Kroesorus Pararealistovi memokrychli s Roffovými a Myrrhenovými plány8).

Zatímco se Ambush a Dao-Lin-H'ay vrací na Heleios, zůstávají Irmina Kotčistovová a Jennifer Thyron na Lokvorthu, protože doufají, že v liberální atmosféře stranou ležící kolonie budou v bezpečí a budou zde moci v klidu dožít8).