Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1065
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1065
Název:Superviry
(Die Superviren)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Kosmická Hanza
Vydáno poprvé:1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 425 NGL = 4012
Panika na Lokvorthu - Quiupovi výtvory se osvobodí
Hlavní postavy románu:

Sarga Ehkeš - oběť supervirů

Quiupu - jeho experimenty hrozí ztroskotáním

Srimavo - tajemné děvče se opět objevuje

Jakub Ellmer a Parnatzel - pátrají po Sphinx

Galbraith Deighton - pocitový mechanik odlétá na Lokvorth

Protože jeho experimenty pokročili do rozhodujícího stadia a jeho objekty se stávají nebezpečnými, vyžaduje Quiupu na Lokvorthu1) další pomocné prostředky, aby jeho pokusy mohli pokračovat ve vesmíru. Galbraith Deighton se poté 20. června 425 NGL vydává s kulovitými loděmi TOSER-BAN2), REGNAL-ORTON4), NEVIS-LATAN3) a JINGUISEM 5) k Lokvorthu.

Mezitím pozorují Jakob Ellmer, Parnatzel a Adelaie, jak Quiupův kulovitý plazmatický mrak nabobtnává, začíná svítit, část jeho obsahu se ztratí a rozprskne se po kopuli výzkumného stanoviště. Quiupu sice krizi zvládne, ale Ellmer je přesvědčený, že Srimavo obnovila boj proti virovému výzkumníkovi. Sarga Ehkeš dovolí Quiupovi, aby svůj objekt na palubě kogge LUZFRIG odvezl do vesmíru. Tornádo, za které virolog činí zodpovědnou Srimavo, ale operaci zmaří a plazmatický mrak se zřítí. Ellmer a Parnatzel potkají opakovaně Srimavo, jejíž tvář je zdeformovaná lačností. Na otázku Ellmera odpoví Sphinx, že nechce zničit Quiupovi fragmenty, protože k nim sama hledá cestu. Čtyři kulovité křižníky LSP, které 22. června dorazí do systému Scarfaaru, transportují plazmatický mrak do kosmického prostoru a stabilizují ho ve výšce 320 km. Pouzdro objektu ale roztrhá a deset milionů jednotlivých částí se uvolní. Jsou to dva centimetry dlouhé a pět milimetrů široké, stříbrné, hmyzovité útvary kuželovité formy, které mají čtyři páry nohou, a u zúženého konce těla oční prstenec, malý dvojitý sosák a úzký věnec zubů. Bližší vyšetřování supervirů, kteří napadnou mnoho osob a usadí se jim pod kůží hlavy, objasní, že se sestávají z velkého množství mikrojednotek, které připomínají malé strojky6). Vědci se domnívají, že obrovský shluk supervirů, kteří by se integrovali do vyššího stupně, by mohl vytvořit obrovský inteligentní potencitál, a vidí v tom cíl Viroimpéria.

Se svými superviry zvýšenými duševními schopnostmi může Sarga Ehkeš, kterého ovládají iluze, ukrást Deightonův buněčný aktivátor, protože chce život udržující přístroj použít k záchraně svého otce7). Je ale sledován a nakonec zabije sám sebe. Se čtyřmi kulovitými křižníky, které se vrací k Zemi, opustí také Adelaie, která rovněž v sobě nosí supervirus, Lokvorth8).