Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 278
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 278
Název:Tajná mise do Lemurie
(In geheimer Mission auf Lemuria)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 49.488 př.n.l.
Devět kosmických trampů a myšob Gucky - mají připravit pětitisíciletý časový skok
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan, Atlan, L. Papageorgiu, Don Redhorse, Tako Kakuta, André Noir, Brazos Surfat, O. Doutreval a Chard Bradon - muži z CRESTU III převezmou roli tuláků, aby obelstili čas

Assaraf - alarský astronaut

Tannwander - šéf podzemní organizace

Nevis-Latan - Mistr ostrovů

Gucky - s myšobem bude jednáno jako se »zavazadlem«

V prvních dvou týdnech po příletu CRESTU III do Andromedy ukáží průzkumné lety korvet, že Lemurové tuto galaxii kolonizovali ze svého centra. Icho Tolot a vědci CRESTU III jsou přesvědčeni, že planeta Vario, která se v této epoše jmenuje Lemuria a tvoří hlavní obchodní a vládní svět mlhoviny Andromeda, představuje svět, na kterém vznikli Mistři ostrovů.

17. října 2404 palubního času zajmou Terranci prastarou, 46 metru velikou kulovitou loď ESKILA, se kterou je devět trampů z lemurského koloniálního světa Alara IV na cestě do soustavy Tefa1). Perry Rhodan, Atlan, Tako Kakuta, André Noir, Don Redhorse, Brazos Surfat2), Chard Bradon3), Olivier Doutreval3) a Lastafandemenreaos Papageorgiu4) si nasadí masky Alarů, předstírají zničení ESKILY útočícími Maahky a přistanou společně s Guckym se záchranným člunem na Lemurii. Tam vyslídí mocného Tamrata Nevis-Latana a získají nakonec podporu Tannwandera, šéfa podzemní organizace. Od něj dostanou přístup na shromáždění Tamratů ve městě Stolark, kde se s pomocí záznamníků impulzů potvrdí jejich podezření, že Nevis-Latan nosí buněčný aktivátor a je tedy jedním z Mistrů ostrovů5).