Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 263
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 263
Název:Královna z Xuury
(Die Königin von Xuura)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 262 • chronologicky • AT 264 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Hmyzáci na válečné stezce - jejich obětí jsou Arkonidané

Na jediné planetě nejmenovaného žlutého slunce přijímá pán ostrova Nevis-Latan, Faktor V, své podřízené Tefrodery vracející se z Travnoru. Je velmi nespokojen s ústupem. Jeho nálada se však zlepší, když se dozví, že Atlan a Fartuloon byli zdvojeni. Tím se přiblížil ke svému cíli nahradit císaře Orbanašola III Duplem.

Atlan, Fartuloon a Mexon se chtějí zbavit posádky obchodní lodi VARIHJA, kterou zajali. Za tímto účelem se zeptají Drahmoše Garzohna na svět, na kterém má Impérium malé skladiště, aby mohli podvodníky bez problémů vysadit. Velitel lodi však jmenuje planetu Xuura, kde má Impérium ozbrojenou základnu. VARIHJA byla nucena odtamtud uprchnout poté, co byla oklamána, takže je velmi pravděpodobné, že na ni bude stříleno, jakmile se přiblíží.

VARIHJA dosáhne Xuury a bez problémů přistane. Arkonidé ze základny jsou kupodivu zcela letargičtí. Když jsou Garzohn, Koul Vaahrns, Jarak a Quorn vysazeni, Garzohn zradí Atlan, ale ani to vojáky nezajímá. Příčina letargie se vyjasní, když zaútočí roj hmyzu. Atlan a Fartuloon se zachrání ve svém kluzáku, zatímco Arkonidé venku jsou několikrát bodnuti a upadají do bezvědomí. Mexon sleduje hmyzí hejno v kluzáku a objeví malé kopulovité stavby, které obvykle používali arkonidští průzkumníci.

Fartuloon zkoumá napadené Arkonidy. Pomocníka najde v Arkonidovi Corenarovi, který utrpěl jen dvě žihadla. Při každém bodnutí hmyz do oběti naklade vajíčka. Řezník břicha objeví mrtvoly, které požírají červi. Ještě živé oběti jsou zasaženy hmyzím jedem, takže se brání odstranění vajíček. Teprve po použití paralyzéru může Fartuloon z mnoha obětí vyoperovat vajíčka. Vyvine sérum proti hmyzímu jedu a podá ho některým mužům.

Atlan a Fartuloon letí k výzkumným kopulím a jsou sestřeleni. Stávají se zajatci bratrů Aediroua a Baelthira Geigových, kteří chtějí hmyz zmanipulovat a udělat z něj zbraň proti Maahkům. Arkonidé ze základny jsou používáni jako pokusní králíci.

Když se probudí první Fartuloonovi pacienti, jsou jedem psychicky narušení a uvězní Fartuloona a Corenara. O několik hodin později je však osvobodí Arkonidé, kteří sérum obdrželi. Společně se jim podaří situaci vyřešit a léčit přeživší pomocí séra.

Bratři Geigovi vydírají Hmyz tím, že drží královnu lidu jako rukojmí. Na některé druhy hmyzu nastražili výbušniny jako zbraně. Královna je schopna navázat slabý telepatický kontakt s Atlanem. Na její příkaz osvobodí hmyz Atana a Mexona z jejich vězení. Na oplátku oba osvobodí královnu. V kopuli se strhne bitva s bratry Geigovými. Přitom jsou šílení průzkumníci uvězněni v kopuli a umírají, když hmyz exploduje spolu s výbušninami.

Hmyz slibuje mír. Velitel skladu dá Atlan, Fartuloon a Mexonovi za jejich pomoc VARIHJA, i když zná jejich totožnost, a nechá je bez překážek odejít.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Königin_von_Xuura« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)