Atlan 262 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 262
Název:Protiúder
(Der Konterschlag)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 261 • chronologicky • AT 263 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Atlan II dosáhne Krystalického světa - a bitva o moc začíná

V důsledku zjištěného falšování voleb Orbánashol III. reaguje tvrdou čistkou. Arkonidé, kteří se o císaři vyjádřili jen hanlivě, jsou při sebemenším náznaku odporu zatčeni, zbaveni majetku nebo zastřeleni. Lebo Axton se snaží zachránit členy organizace Gonozal VII pomocí manipulace s kartotéčními lístky. Toho je nucen zanechat, když mu jeho bývalý nadřízený Eihrett Khantron prozradí, že některé karty s indexy jsou pasti.

Atlan II přilétá na Arkon I a ukrývá se v domě makléře z jiné planety. Vysíláním vyzývá k boji proti císaři. Avrael Arrkonta a Kirko Attrak jsou nadšeni, jen Axton je podezřívavý kvůli svým znalostem dvojníků. Rozhodne se, že Gonozalova organizace nebude zasahovat, a Arrkonta ho vyslechne. Attrak naopak opustí své dva přátele a vydá se hledat Atlana, aby mu pomohl se zdroji organizace.

Atlan II po varování zničí vysílač bombami dříve, než ho najde Attrak. Duplo si nechá od šéfa organizace Gonozal asistovat při dvou brutálních bombových útocích na elektrárnu Raukomorn a budovu Grelna, která je důležitá pro vesmírnou obranu. V obou případech je při explozích zabito mnoho nevinných lidí.

Lebo Axton se snaží najít Atlan II a Kirko Attrak. Detektiv doufá, že se mu ho podaří z Arkona dostat a zachránit mu tak život. Axton vyhledá Orbanašola a podaří se mu ho přesvědčit, aby čistku odvolal, protože oslabuje vnitřní obranu.

Ermed Trelgron je vyzvednut hvězdnou lodí ZTOPHART pod velením Arfky. Arfka je bývalý Trelgronův soupeř o přízeň Trelgronovy manželky. Proto ho chce navzdory Trelgronovu varování před dvojníky jednoduše udat. Když se však dozví, že jeho otec byl v rámci Očisty zastřelen, změní názor a propašuje Trelgrona do Arkonu I.

Atlan II vyhledá restauraci, kde náhodou jí Trelgron. Axton vyhledá stejnou budovu. Když Trelgron převlečeného Atana pozná a pronásleduje, dojde k boji, při kterém dvojník unikne. Axton vezme Trelgrona dovnitř. Když Axton dostane zprávu, že Attrak využívá úkryt Organizace, zaútočí spolu s Trelgronem a Arrkontou, ale opět neúspěšně.

Další vysílání z Atlan odhalí Axtonovi, že používá tajný vysílač patřící organizaci Gonozal. Kriminalista prozradí Orbanascholovi místo, načež nechá celou budovu zničit kulovou vesmírnou lodí o průměru 60 metrů.

Šokovaný Axton vyhledá byt, kde se nachází proti vysílač únikového vysílače. Tam najde umírajícího Kirka Attraka, který mu prozradí, že falešný Atlan se chystá opustit Arkon a odletět na Mekru-Titulu - Orbanascholovu oblíbenou loveckou planetu.

O dva dny později dorazí na Arkon Conoor Baynish a podá Axtonovi zprávu o událostech na Travnoru. Axton tuší, že za těmito činy stojí páni ostrova, ale nemůže to nikomu prozradit.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Konterschlag« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál