Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 270
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 270
Název:Dvojník mocného
(Doppelgänger des Mächtigen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 269 • chronologicky • AT 271 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Orbanašolův dvojník u moci - Arkon může zachránit jen Terranec

Ermed Trelgron se náhodou stane svědkem vraždy svého starého přítele, trojnásobného nositele slunce Waramayla Grishkana, na kosmodromu Arkon I. Vrazi zničí všechny znaky, podle kterých by bylo možné tělo identifikovat. Vrazi zničí všechny znaky, podle kterých by bylo možné tělo identifikovat. Když Trelgron nahlásí zločin Lebo Axtonovi, který navštíví policejní stanici, kde má na starosti tuto záležitost, dozví se, že Grishkan je v Křišťálovém paláci. Detektivovi je tak jasné, že Grishkan byl nahrazen Duplem. Stále však potřebuje vědět, jestli se místo Orbanašola III. do čela říše už nepostavil Duplo.

Axton pátrá a zjistí, že Orbanashol se zaměřuje na vysoce postaveného zločince SENTENZA Poolpoka Treibarkorona. Výměnou za podíl na zisku je SENTENZA císařem tolerována, ale Treibarkoron neplatí. Pro císaře je to příležitost, jak za pozornosti médií nechat popravit zločince ze SENTENZY, ukázat veřejnosti, že bojuje proti zločinu, a dát příklad zasvěceným lidem ze SENTENZY.

Cestou se Axton dozvídá, že Grishkan byl v kontaktu s Ophrayem Mirkattem a pravděpodobně kvůli tomu padl do pasti a vytvořil atomovou šablonu.

Axton zfalšuje důkaz, že Grishkan přijal peníze od Treibarkorona. Poté je oba vyláká do restaurace, kde Treibarkoron padá do sabotované antigravitační šachty. Několik členů organizace Gonozal VII vystupuje jako svědci a tvrdí, že Grishkan duplo strčil muže SENTENZA do šachty. Orbanašol reaguje zklamaně, že už nemůže nechat Treibarkorona veřejně popravit, a místo toho pošle na smrt Griškana, aby dokázal, že je to stále originál, protože kopie by nenechala Dupla popravit na vysokém postu. Teprve několik dní po popravě se zjistí, že důkazy o úplatku byly zfalšované.

V následujících dnech se kriminalista ze všech sil snaží Orbanaschola držet pod dohledem, ale přesto je vyměněn za Duplo. Teprve nyní Axtona napadne, že by se měl podívat po vrahovi skutečného Grishkana. Trelgron poskytne popis, který vede k muži SENTENZA, který je také již osm dní mrtvý.

V intermezzu Pán ostrova, který stojí za akcemi ve Velké říši, prozradí svým třem tefrodským podřízeným, že musí akci odvolat, protože ostatní MdI považují postup za separatistické dobrodružství. Nemohou si však vzpomenout na Orbanashol Duplo.

Lebo Axton si vzpomene, že arkonidská flotila má v oblasti Oválných sluncí utrpět historickou porážku. Dozvídá se o tom, když Orbanashol Duplo z politických důvodů ponechá vrchní velení flotily arkonidovi Tremlonu Pirrabovi, který je považován za neschopného. Tato znalost se stane problémem, když Avrael Arrkonta hrdě oznámí Axtonovi, že se k letu připojí jeho syn Arron. Po porážce, kdy vyjde najevo, že Axton o porážce věděl předem, musí Arrkontovi v zájmu zachování jejich přátelství prozradit, že je cestovatel časem, a proto mu to nesměl říct.

Zatímco se v restauraci radí, jak využít organizaci Gonozal k osvobození skutečného Orbanaschola, aniž by vyděsili její členy, je na Axtona spáchán atentát. Přežije a je schopen vyslechnout umírajícího vraha. Orbánashol Duplo a jeho podporovatelé zřejmě využívají jako vrahy vězně z věznice Tekayl, kteří jsou odsouzeni k smrti. Všichni vrazi byli zabiti podržtaškou, která při tom přišla o odznak. Jedná se o odznak vítěze KAYMUURTES, takže Axton má v Kar Obonovi hlavního podezřelého, vítěze amnestie KAYMUURTES. Ten je důstojníkem pověřeným sledováním několika stanic na jižním pólu. Axton, Arrkonta, Trelgron a členové organizace Peget Berantog a Senkt Honkryx se vydali na cestu.

Obon je zahnán do kouta a dovede skupinu k Orbanascholovi, kterého chce použít jako rukojmí. Berantog přitom umírá. Gentleman Kelly zabije Kar Obona otráveným šípem. Trelgron a Honkryx jsou bez sebe, když se dozvědí, koho zachránili.

Axton vede skutečného Orbanašola tajnou chodbou do Křišťálového paláce. Tam na konferenci překvapí Duplo. Ten se po dopadení zabije tím, že narazí na vysílač bez protějšku, čímž je jasné, který císař je skutečný.

Orbanašol je plný vděčnosti a chce dát Axtonovi planetu, kterou by použil pro tajné zařízení proti Orbanašolu. Avrael Arrkonta má také důvod k oslavě, když se jeho syn vrátí jako jeden z mála přeživších bitvy v oblasti Oválných sluncí.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Doppelgänger_des_Mächtigen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)