Atlan 271 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 271
Název:Morové komando
(Das Seuchenkommando)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 270 • chronologicky • AT 272 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Poplach pro Pejolce - velké hry jsou ohroženy

Na Kraumonu se připravují na odlet do Pejolce, kde se konají KAYMUURTY. Corpkor vytvořil nemoc, která je pro postižené nepříjemná, ale v konečném důsledku neškodná. Nemoc prý způsobí, že do Pejolce je přivolána morová loď. Se zajatým SLUCTOOKem se chce Atlan dostat na planetu her s co největším počtem pomocníků, zatímco Karmina Arthamin zadrží skutečnou morovou loď se třemi křižníky. Atlan nazývá svou jednotku "Morové velitelství Pejolc". Kvůli zachování utajení se mohou účastnit pouze Arkonidé, Ra zůstává mimo jiné na Kraumonu.

Na Pejolci se o chod KAYMUURTES stará výbor. Někteří členové výboru z podnětu Kaniće z Brecmontu hledají způsob, jak zabránit Orbanašolu III v účasti na hrách. Ten má po nedávných trapasech značně pošramocenou pověst. Zpráva o propuknutí Korpkorovy nemoci jim dává příležitost, ale zároveň ohrožuje konání her. Na systém Dubnayor je uvalena karanténa. Kromě toho je přivolána odpovědná morová loď.

SLUCTOOK nyní vlétá do systému Atlan a používá falešné jméno Sathanthor. Do systému však dorazí i správná morová loď THENATOS pod velením Kortha Denkora. Kvůli nemoci způsobující euforii a řádění nemocného Unitera je loď v dezolátním stavu a letí nevyzpytatelným kurzem, čímž uniká Karmině bandáži. Obě morové lodě se téměř srazí. Rec přiměje Denkora, aby opět opustil systém, a to tirádou o špatném stavu systému THENATOS. Byl však zaznamenán výskyt dvou morových lodí.

Errelikon, hlavní agent POGIM na Pejolcu, také onemocněl korpkorským morem. Má podezření, že jde o sabotáž KAYMUURTES, a podezřívá Výbor. Proto vysílá své zaměstnance, aby členy výboru sledovali.

Když se sám, stejně jako všichni nemocní, vydá na palubu SLUCTOOK, aby se léčil, vyhledá Atlan. Požádá domnělého velitele, aby vyšetřil, zda nákaza nemá umělou příčinu. Atlan a Fartuloon ho správně považují za člověka POGIM a pod záminkou ho zadrží na palubě. Jeho kabina je vybavena odposlouchávacím zařízením.

Errelikonova spolupracovnice Delata vyhledá svého šéfa na palubě, aby ho informovala o vyšetřování výboru. Hlavním podezřelým je Kanic von Brecmonth, který bude od nynějška pod přísným dohledem. Morové velitelství posílá mladého lékaře Harma Pokalta k von Brecmonthovi, aby ho varoval.

Na SLUCTOOK k překvapení všech Errelikon umírá. Před lékaři zatajil požití dávky stimulantu Arbitrals, a tím se předávkoval. Přesto Atlan, Rec a tři společníci odjíždějí do Ulfwahru, aby zkontrolovali Atlanův zápis v seznamu účastníků KAYMUURTES.

Von Brecmonthův přítel Stellerc vyhledá SLUCTOOK, protože si nejsou jisti, co si mají o Pokaltově návštěvě myslet. Této návštěvě přihlíží Errelikonův společník Urthor, který se vydává za guvernérem Arsanoncem se shromážděnými důkazy. Ten nechá Fartuloona odpovídat na otázky, přičemž břichomluvec musí nahlásit Errelikonovu smrt. Když se Urthor dozví, že do soustavy dorazily dvě morové lodě, nechá vojáky obklíčit SLUCTOOK 23 dní před začátkem KAYMUURTES.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Seuchenkommando« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál