Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 272
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 272
Název:Infekční specialisté
(Die Seuchenspezialisten)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 271 • chronologicky • AT 273 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Krystalický princ na Ulfwahru - jeho cílem je pozitronika

Atlan s Recem a jeho stoupenci Hattanem, Torkonem a Vayhnou dorazí do správního centra na ostrově Ulfwahr. Tamní velitel Sethor Athanik navzdory nákaze udržuje bezpečnost a údajným morovým lékařům zamezuje přístup do hlavní pozitroniky, která je cílem Atlan.

Nákaza vede k nedbalosti Strážců. To umožňuje účastníkům KAYMUURTES Zordec a Mana-Konyr prorazit. Poté, co Mana-Konyr odrazí útok Zordeca, přesvědčí druhého zločince, aby si ještě jednou pořádně zařádili. Dvojice se vydává na cestu do Positronicsu a Zordec cestou zabíjí Arkonidy.

Vayhna je unesena agentem Tarem, který je po Errelikonově smrti přesvědčen o zradě morových specialistů. Když na něj Vayhna zaútočí a podlehne, Zordec se přidá a agenta zabije. Ušetří však již tak bezbranného Arkonida. Mana-Konyr ji uloží do kluzáku.

Nedůvěra vůči SLUCTOOK se mezitím dotkla i Ulfwahru. Člen výboru Tahakoor musí údajným odborníkům na mor sdělit, že již nesmějí opustit ošetřovnu. Na oplátku protestují proti únosu Vayhny, který mohou jen předpokládat.

Ve SLUCTOOK Corpkor ovlivňuje kousavé mouchy a nechává je přenášet do města upravenou verzi svého moru. Obnovení nákazy donutí guvernéra odvolat obléhání morové lodi.

Na Ulfwahru se Atlan v přestrojení za strážce nepozorovaně vyplíží z ošetřovny, aby se dostal k pozitronice. Cestou se setkává s rodilým Pejolcem, Maonkem. Tyto bytosti jsou považovány za polointeligentní zvířata, ale mají telepatické schopnosti a jsou velmi oblíbené jako domácí mazlíčci. Maonk, která chce osvobodit své mladé, a Atlan si navzájem pomáhají.

V budově Positronics se dva uprchlíci postarali o nepořádek. Atlan je dokáže omráčit. Společnost Positronics však mezitím vypnula všechny kontrolní mechanismy na ochranu svých dat. Atlan s tímto neuspěl a musí se stáhnout. Cestou potká Vayhnu, která jde s ním.

Skupina opouští Ulfwahr a vrací se do SLUCTOOK. Stále nevíme, zda je Atlan na seznamu účastníků pod jménem Darbeck, a tak je propašováno 16 členů posádky. Poté morová loď vyzvedne všechna vyslaná komanda a zmizí ze systému Dubnayor pomocí únikového startu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Seuchenspezialisten« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)