Atlan 273 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 273
Název:Komando Pejolc
(Einsatzgruppe Pejolc)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 272 • chronologicky • AT 274 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Mezi profesionály a spekulanty - bojovou agenturu má řídit Atlan

16 rebelů na Pejolcu pracuje ve dvou týmech. Jeden z těchto týmů tvoří mladý odvážlivec Fretnorc a starý pozitron Polc-Tanier. Při hledání řešení otázky, zda je Atlan na seznamu účastníků amnestie KAYMUURTES, přicházejí s myšlenkou, že seznam mohly získat nelegální sázkové kanceláře.

Fretnorc se vydá na Zoltral Avenue, aby takovou sázkovou kancelář našel. Při tom se nerozvážně zapojí do nelegálního boje na život a na smrt, kterým chce vydělat peníze. Když porazí svého protivníka Barlíka a podle pravidel by ho měl zabít, akci přeruší policejní razie. Barlik a Fretnorc si navzájem pomáhají vyhnout se zatčení. Barlic pak Fretnorcovi řekne, kde najde sázkovou kancelář.

Fretnorc a Polc-Tanier vniknou do kanceláře a získají zakódovaný seznam. Teprve po útěku kanalizací a přes guvernérův vinný sklep, který nakonec končí ve veřejných lázních, se Polc-Tanierovi podaří seznam rozluštit. Atlan je ve skutečnosti registrován jako Darbeck. Na seznamu je dalších deset jmen.

Po získání hledaných informací hledá dvojice způsob, jak pomoci Atlantu s KAYMUURTY. Fretnorc navrhuje, aby Atlan řídila bojová agentura. Jedná se o společnosti, které své klienty učí další triky a techniky a chrání je před atentáty ze strany ostatních účastníků. V prestižní agentuře SCC se jim však vysmějí, když se pokusí zajistit účastníka smrtící amnestie KAYMUURTES. V žertu se na ně odkazuje Huccard.

Barlik prozradí Fretnorcovi, kde se Huccard nachází. Tak se rebel dostane do zchátralé agentury GLORIOC, kterou Huccard řídí sám. Fretnorc bez rozmýšlení souhlasí s nehoráznou cenou deseti tisíc hřiven a zaplatí své peněžní rezervy jako zálohu. Huccard slíbí, že najde způsob, jak poslat Atlantovi zprávu.

V pronajatém pokoji čelí Fretnorc posměchu svých kolegů Kelshe a Garrasona, kteří se k nim mezitím připojili. Huccard zavede čtveřici na kosmodrom pro zprávu, kde odhalí svůj plán propašovat se v kontejneru do vysílačky z nedaleké základny. Omylem se však ocitne na odpadní lodi POLETSCHT, na níž má službu muž jménem Barak Iter.

Černí pasažéři jen o vlásek uniknou smrti ve vakuu, když POLETSCHT odhodí jejich odpadky. Při dalším mezipřistání na planetě Venco-Nar opustí loď s odpadky. Huccard okamžitě ohrozí celou skupinu, když se rozběhne do větve SCC.

Na Pejolcu další dva muži prohledají kancelář Atlan Huccarda a zjistí, že má kontakty na zpravodajskou službu na Arkonu. Zbývá dvanáct dní, než KAYMUURTES začne varovat Atlan.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Einsatzgruppe_Pejolc« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál