Atlan 274 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 274
Název:Sraz kejklířů
(Treffpunkt der Gaukler)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 273 • chronologicky • AT 275 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čtyři přátelé proti městu - Kemjack v běsnění KAYMUURTES

Atlanova čtveřice agentů a Huccard musí po jeho záchvatu vzteku na pobočce SCC prchat před policií. Na pouti najdou útočiště u senzibila Conquetesta a jeho dcery Darracie, kteří je ukryjí před policií. Conquetest uznává jejich pozitivní naladění, ale při odchodu muže varuje před Huccardem.

Skupina se pak usídlí v Huccardově místní kanceláři GLORIOC, která je podobně zchátralá jako jeho pobočka na Pejolcu. Čtveřice agentů se rozdělí, aby shromáždila informace o tom, jak vyslat hyperrádiovou zprávu.

Garrason si najme třináctiletého kluka z ulice Shaccu, aby pracoval jako nájemník a prováděl Garrasona. Rychle se dozví, že boje se kupí v otevřených i uzavřených KAYMUURTECH. Jediný, kdo je zajímavý, je Tepmest z Walkronu, nositel měsíce, který promrhal rodinné jmění a kvůli dluhům se účastní soutěže. Von Walkron nemůže nikoho podplatit a je považován za velmi dobrého bojovníka.

Shacca zachrání Garrasona, aby se nestal obětí intrik. Po tomto vyjádření důvěry chlapci nařídí, aby zjistil více informací o Tepmestu z Walkronu, o reportérech mimo město a o hyperrádiových zařízeních na Venco-Naru. O den později Shaccan oznámí, že nositel měsíce dluží Tushanovi, lichváři, který je v Říši nechvalně známý. Za tímto účelem ukradl dlužní úpis. Uvádí také polohu hyperrádiové stanice, kterou však nemohou používat soukromé osoby.

Účastníci KAYMUURTES mohou hyperfunkční stanici využívat zdarma. Huccard proto zmanipuluje datum splatnosti směnky a vydírá Tepmesta z Walkronu, aby mu doručil zašifrovanou zprávu. Ta obsahuje informaci, že Atlan je registrován podle plánu, že Orbánashol III. nebude osobně přítomen a že účastníci amnestie KAYMUURTES mají být přivezeni do hostitelského světa Hirc krátce před zahájením her. Zprávu přijmou a předají křižníky Karminy da Arthamin.

Krátce po odeslání rádiové zprávy jsou Garrason, Kelš, Fretnorc a Polc-Tanier překvapeni policií. Se seznamem většinou falešných obvinění jsou uvrženi do vězení. Huccard je navštíví a vysmívá se jim. Agent má podezření, že Darbeck je důležitá osoba a stojí za obviněním. Čtyři Atlanští stoupenci se od spoluvězňů dozvědí, že soudní systém na planetě je naprosto zkorumpovaný, takže nemají šanci.

Darracia a Shacca se nezávisle na sobě dozvídají, že čtyři známí byli uvězněni. Společně vymyslí plán. Při sledování Huccarda chlapec zjistí, že Huccard ve své kanceláři ukrývá hyperrádio zařízení. Shacca navštěvuje vězně pod záminkou vymáhání dluhů. Garrasonova žádost o použití Huccardova zařízení k vyslání varování se ukáže jako neuskutečnitelná, protože Huccard mezitím vyhodil svou kancelář do povětří.

Conquetest požádá o laskavost ředitele věznice Chorquona. Chce před vězni sehrát představení, údajně aby našel vraha své ženy. Při zinscenované nehodě je představení využito k tomu, aby se kvarteto dostalo do bezpečí.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Treffpunkt_der_Gaukler« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál