Atlan 269 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 269
Název:Agent a expert na jedy
(Der Agent und der Giftexperte)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 268 • chronologicky • AT 270 »
Vydáno poprvé:10.499 da Ark
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1976
Lov lidí na Mekra-Titule - dobrodružství se S. M. Kennonem alias Lebo Axtonem

Navzdory obavám Lebo Axtona o bezpečnost se Orbanashol III. chystá na každoroční loveckou výpravu do Mekra-Tituly. Axton se obává útoku uprchlého Atlan-Dupla. Protože podle jeho historických znalostí Orbanašol nezemřel na Mekra-Titulu, jednalo by se o časový paradox.

Lebo Axton je jako muž pověřený císařovou ochrankou členem dvorní skupiny, která se vydává na cestu do Mekry-Tituly.

Po příjezdu vyhledá Axton ve městě Titulon Prvního Goltrana Meka Kralana, aby se ho zeptal na nedávné příchody. Ten uvádí, že v posledních dnech dorazilo na planetu pět mužů. Následujícího dne prozradí Axtonovi, kde se tři z nich nacházejí.

První muž chce při Axtonově příchodu okamžitě utéct a dokonce na kriminalistu vystřelí. S Atlanem II však nemá nic společného a Mec Kralan ho vezme pod ochranu. Když jde vyslechnout druhého příchozího, je mu ochrankou řečeno, aby nezasahoval do života občanů Mekra-Tituly. Orbanashol na Axtonovu žádost odmítá požádat Mekra-Titulany o plnou spolupráci.

Muž, který zastřelil Axtona, kontaktuje kriminalistu a prodá mu informaci, že Atlan II se nachází na kontinentu Arkrat-Tikul. Když tam však letí, zastaví ho Mec Kralan, protože nemá loveckou licenci pro Arkrat-Tikul, a tak mu není povolen ani vstup na kontinent.

Když Axton odmítne informátorovi zaplatit, ten mu prozradí, kde je mezera ve sledování Rardaru, a poradí detektivovi, aby vyhledal jistý dům na Arkrat-Tikulu, protože tam prý žije zajímavý muž.

Tentokrát se to podařilo. Zajímavým mužem je doktor Ophray Mirkatt, který je odborníkem na jedy, jež se vyskytují v přírodě planety. Odborník na jedy však o Atlan II nic neví. Teprve poté, co se Axton vrátí na kosmodrom a ke svému zklamání se dozví, že Orbanashol mezitím zaplatil za licenci na Arkrat-Tikul a odletěl na kontinent s dvorem, Mirkatt zavolá, protože získal nové informace. Jeho přítel tvrdí, že viděl Atlan II.

Ukázalo se, že informace jsou správné. Axton vyplaší Atana II, který vyhodí do povětří dům, v němž se ukrýval. Poté ho pronásleduje v kluzáku. Pronásledování se nezdaří, když ho zastaví Mec Kralan, který ho údajně chce jen informovat, že Axton má nyní povolen vstup na sousední kontinent.

Zatímco se Axton zotavuje z pronásledování, Atlan II je zajat. Ophray Mirkatt je považován za hrdinu, který hledaného muže udal. Jeho další varování hrozí, že Axtona s Orbanašolem zostudí.

Orbanašol zabije Atlan-Dupla po krátkém lovu, pro který byl falešný křišťálový princ speciálně vypuštěn do loviště. Pitva neodhalí žádný důkaz, že by mrtvý muž byl Duplo, takže Axton se může spolehnout jen na své podezření.

Předpokládaná Atlanova smrt má být oslavena honem na Hendrenky, původní obyvatele planety. Ophray Mirkatt se jako Atlanův věznitel může zúčastnit lovu spolu s Orbanascholem. Pronásledovaní Hendrekové vylákají Orbanašola do rokle a Mirkatt císaři poradí, aby Hendreky pronásledoval pěšky. Axton je pověřen jeho ochranou, ale nedokáže zabránit tomu, aby byl císař vržen do obří pavučiny.

V důsledku toho se u císaře nečekaně objeví příznaky otravy, kterou údajně dokáže léčit pouze Mirkatt. Před zraky shromážděných Arkonidů použije mimozemský stroj, aby ji vyléčil. Axton má podezření, že se používá k výrobě atomové předlohy orbanascholu. Kriminalista využije incidentu k tomu, aby Kralana donutil vypovídat. Vypráví, že Mirkatt přišel před třemi lety z planety Quourt-F, kterou Kralan nezná. Axton ho zastavil, aby se mohl s Mirkattem podělit o odměnu za Atlantovo dopadení.

Zatímco se císař zotavuje na místě, které mu doporučil Mirkatt, Axton vnikne do chatrče odborníka na jedy. Přitom ho překvapí Mirkatt. Při boji dům vzplane a mimozemský stroj je zničen. Odborník na jedy je překvapen, kolik toho Axton ví o atomových šablonách. Podaří se mu kriminalistu přemoci, ale před gentlemanem Kellym musí utéct.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Agent_und_der_Giftexperte« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál