Atlan 268 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 268
Název:Morová loď
(Das Seuchenschiff)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 267 • chronologicky • AT 269 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Mise na zapadlé planetě - a setkání s imperátorovým špiónem

Poté, co se Atlan pod jménem Darbeck přihlásí ke KAYMUURTES, hledá bezpečný způsob, jak se dostat na místo konání v soustavě Dubnayor, aniž by byl odhalen a předčasně zatčen. Když jim Corpkor řekne, že pracuje na využití své schopnosti ovlivňovat bakterie, Atlan a Fartuloon toho plánují využít k zajetí morové lodi ze sektoru Dashkon, jejíž součástí je i Dubnayor.

ISCHTAR se vydává zcela nahradit kolonii na planetě Samoc-Tabel, kterou tvoří sotva 100 Arkonidů, aby neškodná nemoc, kterou vytváří Corpkor, mohla být použita k přilákání morové lodi.

Tři čety z ISCHTARu pod velením Ra, Kreye Sancina a Matyse Rantoma přepadnou kolonisty s paralyzujícími paprsky. Kreya se přitom setká s antickým filozofem Morihethanem, který útočníky za jejich činy prokleje, ale později se stane smířlivějším, když se dozví, že za akcí stojí Atlan.

Poté, co se Atlanští lidé přestrojí za kolonisty a naočkují se falešnou nemocí, vyhlásí morový poplach. Na tísňové volání automaticky reaguje 200metrová morová loď SLUCTOOK. Posádka je však infikována zákeřným lišejníkem, který má ve složení určitou inteligenci. Pouze velitel Rec, který je částečně zodpovědný za vývoj lišejníku prostřednictvím experimentů, má stále světlé chvilky.

Na palubě je agent imperiální rozvědky Kamarthon Yoren, který je převlečený robot. Předstírá napadení lišejníkem, aby si zachoval maskování. Cestou experimentuje s lišejníky, s nimiž lze manipulovat a které dokáží mimořádně dobře uchovávat informace.

SLUCTOOK přistane na Samoc-Tabelu. Rec však dokáže nastavit stav zablokování lodi, aby zabránil šíření lišejníku na bažinatém světě. Atlan a Fartuloon počkají jeden den, než začnou jednat. Během vnější prohlídky lodi pozná Yoren Atlan.

Po uplynutí čekací doby vstoupí Corpkor s malým oddílem do SLUCTOOK. Společně se jim podaří zvítězit nad bojovými roboty, kteří reagují na porušení karantény.

Corpkor rozpozná problém díky lišejníkům a sundá si skafandr, aby s nimi navázal kontakt. Podaří se mu přesvědčit masu bakterií/virů, aby se stáhla z Arkonidů do nádob s živnou tekutinou. Slíbí jim, že vyhledá vhodné nosiče ze zvířecí říše Samoc-Tabel.

Yoren vidí v Corpkorovi nebezpečí a nechá lišejníky, kterými manipuloval, převzít vládu nad Recem. Velitel morové lodi zaútočí na Korpkora, ale je omráčen, což zneškodní i zmanipulované lišejníky.

Členové posádky SLUCTOOK jsou převezeni do nemocnice. Kreya si přitom opožděně všimne, že je tu zřejmě o jednoho muže víc. Morihethan zahlédne Kamarthona Yorena, jak se vytrácí a plíží se kolem ISCHTAR. Kreya a Morihethan úspěšně hledají Yorena, který Morihethana srazí k zemi. Mezitím se Atlan od Uzinadora, lodního lékaře ISCHTAR, dozvídá o schopnosti lišejníkových virů uchovávat informace.

Díky těmto informacím Atlan objeví místo na trase k hyperrádiovému vysílači, kde se Yoren pokusil pomocí lišejníkových virů podat výmluvnou rádiovou zprávu.

Po speciálním vyhledání agenta se ho podaří obklíčit na SLUCTOOK. Když se pokusí zabít Atlana, je zničen Fartuloonem.

Když má Atlan v rukou SLUCTOOK, upustí od vymazání kolonistovy paměti a spoléhá se na důvěru. Ledový dráp však svým a Fartuloonovým jménem zničí lišejníkové viry tím, že zmrazí nádoby s jídlem, když se je Corpkor pokusí přinést zvířatům jako nosiče, jak slíbil.

Obě lodě opouštějí planetu a Matys Rantom přebírá velení SLUCTOOK. Členové skutečné posádky zůstávají na palubě jako vězni.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Seuchenschiff_(Atlan_268)« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!