Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 267
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 267
Název:Minerál snů
(Das Mineral der Träume)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 266 • chronologicky • AT 268 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Mezihra na Warku - Atlan a Fartuloon jako prospektoři

Atlan, Fartuloon, Kreya Sancin, Scholc Barghor a Stayn se stáhli do horského tunelu. V úkrytu Atlan prohledá kořist Kreyi Sancin a objeví kartotéční zařízení. Sancin se zajímá pouze o Chronners a nechává to na něm.

Skupina je nucena ustoupit hlouběji do tunelu kvůli závalům v hoře. Zraněný Stayn je přitom zasažen kameny. Tunel vede do chodeb, které zřejmě vytvořili původní obyvatelé planety. V jedné jeskyni najdou čtyři přeživší místo, kde se těží mimořádně vzácný minerál snů, kterého se stále nachází velké množství.

K postupu po kolejích používají starou důlní gondolu. Atlan tlačí gondolu přes oblast s halucinogenními plyny. Poté Barghor zaujme Atlantovo místo a utopí se, když se modul ocitne v podzemní řece.

Atlan, Fartuloon a Sancin jsou nakonec vyplaveni z hory a ocitnou se v jezeře poblíž školy Innsweier.

Trojice je vřele přivítána studenty hornictví. Fartuloon nabídne učiteli Haythe Pohmovi, že ho dovede k místu, kde se nachází Minerál snů, pokud jim půjčí kluzák. Pohm vyhledá starého, šíleného prospektora Jemmica, aby mu pomohl. Ten věří, že v horách žijí duchové, kteří nesmí být rušeni. Když je mu vysvětleno, že Atlan a Fartuloon zavedou do hory mnoho návštěvníků, pokud jim nepomůže, ukáže jim vchod do hory. Ze strachu před duchy se cestou na místo vrhne do hrobu. Poté, co je to zjištěno, Pohm dodrží své slovo.

Sarcin si hledá vlastní úkryt s ukořistěnými penězi, zatímco Atlan a Fartuloon odnesou mapovací stroj zpět na svou loď. Tam se Atlan přihlásí do KAYMUURTES a pak se ujistí, že zařízení bylo nalezeno.

Nyní nemohou odletět, protože jim policejní náčelník zakázal start. Atlan a Fartuloon najdou Sancin v hornické škole a unesou ji. Atlan pak zajistí, aby se kořist našla ve městě.

Zákaz startu je zrušen. Atlan zlodějce prozradí, kdo je, a nabídne jí, že s ní půjde na Kraumon. Nakonec souhlasí, načež loď může odstartovat ke zpátečnímu letu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Mineral_der_Träume« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)