Atlan 266 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 266
Název:Partyzáni z Wharku
(Die Partisanen von Whark)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 265 • chronologicky • AT 267 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Hledají cestu na Arkon - výchozím bodem by měla být těžební planeta.

Na Kraumonu oslavují návrat Atlan a Fartuloon. Během oslav si Fartuloon postupně zvyká na myšlenku účasti na KAYMUURTES. Jedná se o bitvy v aréně, které se ve Velké říši konají každých deset let. Vítězové jsou považováni za hrdiny mas a jsou nedotknutelní zákonem.

Vzhledem k tomu, že účastníci jsou přísně kontrolováni, může se Atlan účastnit pouze Amnestie KAYMUURTES. Kromě toho je již registrace obtížná kvůli kontrolám.

VARIHJA se používá k maskování. Fartuloon se vžije do role ufňukaného obchodníka se zbraněmi Metrana, zatímco Atlan ztělesní jeho pomocníka Darbecka. Cílem letu je planeta Whark v soustavě Lopdä-Ankh, kde probíhá výcvik prospektorů a kde se nachází registrační kancelář KAYMUURTES.

Na Harku právě vzbudila pozornost veřejnosti nehoda v tunelech hory Tr'crahl anth Harck, při níž byl pohřben student Scholc Barghor. Zachrání ho oddíl vedený ředitelem hornické školy Haythem Pohmem. Po své nehodě je prozatím nejsnáze kontaktovatelnou osobou, která zná doly ve Warku a dokáže najít úkryty.

Proto se o něj začne zajímat zločinec Kreya Sancin, do jehož gangu patří Shimoney, Crems, Stayn a Herlent. Když Atlan hledá Barghora, připlete se do cesty Sancinovi, který s Barghorem mluví. Posadí své čtyři muže na Atlan, který je sám zmlátí.

Díky tomuto incidentu se Atlanova skupina dostane do povědomí policejního šéfa v Innsweieru Bergeho Clingdahra. Proto musí být následující dva dny opatrní a nemají šanci vniknout do registrační kanceláře a manipulovat se složkami účastníků.

Té noci se Sancin a její muži vloupají do kanceláře a vykradou ji. Při útěku se dostanou pod palbu policejního šéfa, kterou bez úhony přežije pouze Kreya Sancin. Z ostatních přežije pouze Stayn, který je vážně zraněn. Atlan a Fartuloon okamžitě vyhledají Barghora, protože je policejní šéf považuje za možné spojence zločinců.

Ve skutečnosti dorazí včas na Barghorův sraz s uprchlíky, pro které připravil úkryt. Atlan a Fartuloon pomáhají z nutnosti a doufají, že mezi kořistí je i mapovací zařízení. Čtveřice se ukryje v tunelu, který Barghor za tímto účelem připravil.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Partisanen_von_Whark« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál