Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 265
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 265
Název:Ohnisko Cherkaton
(Brennpunkt Cherkaton)
Autor:Harvey Patton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 264 • chronologicky • AT 266 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Měsíční nositel v akci pro Atlana - koloniální planeta se stává problémovým místem

Kolonii Cherkaton navštíví sarkomská základna. Orbton Larchinok dostal rozkaz naverbovat všechny bojeschopné muže na planetě s technickým vzděláním. Guvernér Geraban se tomu brání a odvolává se na malý počet obyvatel, pouhých 20 000 kolonistů, oslabených incidentem na Blorbonu; přesto pracovní skupina vedená důstojníkem POGIM Moringolem postižené shromáždí.

Na Kraumonu dostane Mekron Dermitron rozkaz letět s MEDONEM na Cherkaton, aby vyhledal tajné skladiště Amarkavor Heng, na které má zaútočit. Cestou se MEDONu podaří v boji zničit poškozený maahkský křižník.

Prostřednictvím Cherkatonu se Dermitron vydává za prospektora, který hledá uran. Letschyboa je mu doporučen jako průvodce divočinou. Lovec je stále fyzicky poznamenaný z doby, kdy působil jako velitelský vysílač Blorbonu. Měsíčňan mu dá dvě kapsle s posilující šťávou z rostliny Majalla, která je obecně velmi vzácná, ale na Kraumonu roste často.

Merkon Dermitron odhalí, že je jedním z rebelů v okolí Atlan. Letschyboa souhlasí, že jim pomůže najít Hengovu podezřelou základnu. Na oplátku chtějí povstalci něco udělat s nuceným náborem mladých mužů z Čerkatonu.

Lovec získal ze SKORGONU sedm zakódovaných zařízení, která předá lidem z MEDONU. Při nesprávné manipulaci se zařízení rychle samovolně zničí, proto je třeba je velmi pečlivě zkoumat. Po určení operace pomocí skenování přístrojů vyhledají místo v horách, kde již nějakou dobu působí arkonidská hvězdná loď, která pravděpodobně zřídila Hengovu základnu.

Merkon Dermitron a počítačový technik Natsyboa vstoupí do jeskyně, kde místo arkonidské základny najdou artefakt národa Tyrr. Tento lid už dávno uprchl z varganské expanze do vzdálené budoucnosti. Prostřednictvím artefaktu, modré kostky, komunikují s Tyrrem žijícím 100 000 let v budoucnosti. Arkonidy a Maahky Tyrrové ve své současnosti neznají. Příslušníci tohoto národa, kteří žili nějakou dobu na Čerkatonu, vypadají jako velcí motýli. Po tomto kontaktu není další kontakt možný z důvodu vyhořelých zesilovačů na straně Tyrra.

Nakonec Arkonidé objeví Hengovu základnu, která je v podzemí. Smrtící pasti zajistí základnu a vyžádají si oběti, ale Dermitron a jeho muži se díky programátorům dostanou do řídicího centra a vypnou útočící bojové roboty. Jak se očekávalo, zásoby na základně jsou bohaté, což MEDONu umožňuje řešit nedostatek zásob na Kraumonu.

Dermitron přiměje guvernéra Gerabana, aby vedl demonstraci proti náboru. Zatímco jsou Larchinok a Moringol pod tlakem, MEDON přistane na kosmodromu. Dermitron tvrdí, že je ze Sarkomieru, a vyzve 400 mužů, aby se k němu připojili. Když Moringol pozná Dermitrona, dojde k rvačce, při níž je Moringol postřelen.

MEDON je nucen prchat před dvěma přilétajícími bitevními loděmi. Ukáže se, že velitelem lodí je sluneční nosič Mantasch, který předstírá, že o Dermitronově dezerci neví, a dává mu tak potřebný náskok k útěku.

Na Kraumonu se k povstalcům přidá 400 mužů z Cherkatonu. Mezitím z Travnoru dorazil zbytek posádky ISCHTARu. Stále chybí pouze Atlan a Fartuloon.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Brennpunkt_Cherkaton« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)