Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1482
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1482
Název:Akce outsidera
(Der Alleingang des Außenseiters)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Zrádce je pronásledován - a specialista na kosmické pevnosti je aktivní
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams - šéf WIDDERU hodí sabotéra

Scott Huggin - Adamsův asistent

Shambakh - Cantaro

Loydel Shvartz - outsider si troufá k odvážné akci

Reginald Bull - velitel CIMARRONU se zlobí

Aaron - neposlušný robot

Protože se Nakkové nedostaví na dohodnuté místo srazu1), vrátí se GOGORSK zpět na Heleios.

Tam objeví robot v Cantarovi Shambakovi sabotéra, který už měsíce manipuluje s ARINETEM a odesílá cílené zprávy reléovým satelitům v sektoru ZW 235/K 9572), aby je tam na cantarském světě Angermaddon mohli přijmout3). Protože zrádný droid zaútočí na robotské komando, je zabit.

23. září 1146 NGL se ukáže, že na Choktashi ukořistěná data obsahují koordináty jiných kosmických tvrzí. CIMARRON dostane příkaz, aby k testovacím účelům vyřadil další stanice. Protože potom musí počítat se zvýšenou ostražitostí »systému«, musí být transport Centrální plazmy nutnou dírou v chronopulzním valu proveden nejdříve v následujícím roce. Ke zmatení supremkomanda je naplánován současně útok na pěti různých místech. Aby přivedl pro tento klamný manévr potřebných deset tisíc fragmentálních lodí Posbiů a dva tisíce lodí Haluťanů a aby Centrální plazmu připravil na cestu, vydá se Tenquo Dharab do systému Halpora4).

Reginald Bull přijme Loydela Shvartze jako specialistu na kosmické pevnosti v CIMARRONU a odstartuje v doprovodu lodí RACHMANINOFF a VALDEZ k chronopulzní řídící stanici Shomrach, která se nachází 35000 světelných let od bývalého stanoviště Choktashu. Cíleným ostřelováním je zničen její chronomonitor. Cantarská posádka prchne z pevnosti a vzdá se galaktikům. Na vlastní pěst odlétá Shvartz se člunem ke cantarské stanici, aby ukořistil zaměřovací data pulzujícího hypertropového čerpadla, které zásobuje pevnost s energií a jehož existenci objevil při příletu na Choktash. Je sice přepaden Cantarem Ponakhrarem, který na Shomrachu zůstal, ale jeho doprovodný robot Droida zabije. V poslední sekundě se Shvartz zachrání společně se součástkami hypertropového čerpadla z podle očekávání explodujivší kosmické pevnosti. Nakonec malý svaz s CIMARRONEM včele odlétá na Heleios.

S domněnkou, že Páni cest smrtící impulz pro odpadlé nebo zajaté Cantary nevysílají trvale, rozhodne se Sato Ambush po třiceti dnech vypnout ochranné pole kolem vězněných droidů. On sám se vypraví na Lokvorth a k Humanidromu, kde chce přemluvit sto padesát až dvě stě Nakků, kteří jsou potřeba, aby společně s Centrální plazmou narušili cantarskou kontrolní rádiovou síť, ke spolupráci s WIDDEREM.