Perry Rhodan 1719 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1719
Název:Seznam mrtvých
(Die Totenliste)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
NATHANOVO tajemné dílo - zadavatel neznámý
Hlavní postavy románu:

Geo Sheremdoc - komisař LSP je znejistěn NATHANOVÝMI aktivitami

Aaron Sebastian - zajímavý »muž v Měsíci«

Arnim Possag a Nuka Kullino - dva zkušení velitelé lodí narazí u Somerů na žulu

Dara Sheenbar - Hanzovní specialistka hraje s plným rizikem

Uleboe - Portálový mistr Somerů

10. května 1217 NGL dorazí ANSON ARGYRIS1) a medoloď PARACELSUS2), která o osm týdnů předtím vyrazila s mrtvými Somery z CILINA, k půl druhého milionu světelných let od Mléčné dráhy vzdálené Gomské bráně, koncovému bodu transmiterové trasy, která spojuje Estartu s Lokální skupinou. Brána se skládá ze 100 metrů vysokého a 1100 metrů dlouhého, pravoúhlého podstavce, na kterém se zdvihá 100 metrů tlustý prstenec s vnějším průměrem sedm set metrů. Transmiterové pole na osmiúhelníkové vnitřní straně může přijmout objekty o průměru až pět set metrů.

Zatímco vyjedná nové hospodářské vztahy, pokouší se Hanzovní specialistka Dara Sheenbar získat informace o tajemných činkách. Ukáže se, že Somerové chtějí galaktiky oklamat a že zmanipulovali data o přepravě v Gomské bráně. Když delegace 18. května požádá o rozmluvu nakkský řídící mistr Pallevo, situace vyeskaluje. Aby Daru Sheenbar ochránil, ohrozí Armin Possag, plophosský velitel ANSONA ARGYRISE, portálového mistra Uleboa, kterého Nakkové prohlašují za nedotknutelného, se zbraní a je přitom Hanzovní specialistkou paralyzován. Zatímco Uleboe vykáže galaktiky z transmiterové brány, požádá Dara Sheenbar, jejíž otec byl přítelem Harolda Nymana a která chce za všech okolností přijít záhadě činky na stopy, Somery o azyl. Ostatní galaktikové se stáhnou do lodí. Protože od Somerů nedostanou žádný přístup k Pallevu, pronikne Hanzovní specialistka 22. května na vlastní pěst k Nakkovi. Dozví se ale jen, že před několika měsíci byla kosmická loď neznámé konstrukce jako přední voj větší karavany vyzářena z Dašidské brány k Gomské bráně. Ve stejnou dobu zaútočí Possag a Ertrusan Nuka Kullino, který velí PARACELSUSU, se svými lidmi na transmiterovou bránu, požadují vydání Dary Sheenbar a vezmou Uleboa jako rukojmího. Při předávání je ale Hanzovní specialistka zastřelena jedním Somerem.

Mezitím zjistí Aaron Sebastian3) na Luně, že NATHAN pracuje na obrovském seznamu jmen. 4. května vysvětluje měsíční syntronika, že její vnitřek a tím také OCELOVÝ DVŮR je od této chvíle pro všechny osoby s výjimkou nositelů buněčných aktivátorů nepřístupný. 27. května dokončí NATHAN svůj seznam, který obsahuje jména dvaceti miliard osob, které ID v roce 3581 přijal do sebe, než se Země zřítila do Schlundu4), a je doplněn jmény Ribald Corello, Ernst Ellert, Tatcher a Hainu, Kitaj Išibaši, Tako Kakuta, Ralf Marten, Merkoš, André Noir, Son Okura, Dalaimoc Rorvic, Wuriu Sengu, Takvorian, Betty Toufryová, Balton Wyt, Tama Jokida a Lord Zwiebus, kteří roku 3587 vstoupili do ID, aby superinteligenci uchránili před změnou v materiální propad5).

Poté co siganští specialisté provedou poslední prověrky a přesné nastavení, nechá Boris Siankow stejného dne odvést DORADO na oběžnou dráhu Marsova měsíce Deimose, který se už nachází uvnitř krystalizačního pole. Při aktivaci ale dimenzionální stroj exploduje6). Překvapivě se objeví z BÁZE přicházející Ennox Philip na pár chvil u Geo Sheremdoca7).

31. května pozoruje ANSON ARGYRIS a PARACELSUS, jak se v Gomské bráně materializuje větší počet cizích kosmických lodí8).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál