Perry Rhodan 1723 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1723
Název:Operace Planetární loděnice
(Unternehmen Werftplanet)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Výpad do zázemí Abruse - k rodnému světu sněhových vloček
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - musí všechno vsadit na jednu kartu

Gucky - myšob hraje zachránce v nouzi

Icho Tolot - Haluťan zkoumá záhadu sněhových vloček

Piel Darrina - Ertrusan z týmu Beausolejců

Reginald Bull - Pozemšťan si vzpomene na dobu, kdy byl rizikovým pilotem

Poté co vzaly na palubu 40 Beausolejců1), vydají se CADRION, TYRONA a MANAGA 3. května 1217 NGL k z podkladů Barraydů objevené loděnické planety Abruse. Zatímco TYRONA jako záloha zůstane vzadu, letí CADRION a MANAGA, virtuálem maskovaní jako sněhové vločky, 10. května k Loděnici, jediné planetě narudlého slunce. Anti-Tech-záření ale způsobí výpadek agregátů a obě rejnokovité lodě se musí skrýt na dně oceánu, jehož vody mají navzdory minimální viskozitě nepřirozeně vysokou koncentraci různých minerálů. Abnormální solný roztok chrání potopené lodě jednak před zaměřením sněhovými vločkami, ohrožuje je ale také pozvolným rozpuštěním. Gucky a Icho Tolot pozorují, jak z výhonkům podobných útvarů, jejichž povrch připomíná flexibilní krystalickou kůži Cryzze2), vyrůstají nové sněhové vločky. Přitom se ukáže, že zárodečné krystaly pro pupeny tvoří ve vodě rozpuštěné soli. Gucky zachytí slabé mozkové vlny, které odpovídají velitelům diamantových lodí. Zelená vrstva, kterou myšob označí jako žravomech, potáhne deformovanou novou sněhovou vločkou, která má místo šestiúhelníkové pentagonální symetrii, a rozpustí ji. Řasám podobná substance pokryje také povrch MANAGY, může být ale odstraněna ultrazvukem.

Když v CADRIONU jeden Beausolejec z paniky zapne SERUN, všimnou si jednotky ABRUSE lodi Reginalda Bulla a honí jí nemilosrdně oceánem. Mezitím dorazí Perry Rhodan s MANAGOU ve dvoudenní plavbě k velitelskému ostrovu na severu planety. Trup nápadné, šedesát metrů veliké kopule je tvořen stejnou substancí jaká uzavírá centrálu diamantových lodí3). Pomocí paraschopností zjednají dvojčata Vandemarova Rhodanově úderné četě přístup do nitra kopule. Tam jsou galaktikové přepadeni známými krystalovými roboty3) a objeví nakonec hlavu, která je zvenčí podobná o něco menší lebce Cryzze a která pod krystalickým předivem spočívá na pětihranném, červeném polštáři. Hlava a polštář jsou přeneseny do MANAGY, a obě rejnokovité lodě opustí loděnickou planetu, na které se začne šířit krystalový požár3) 4). Během letu k systému Aariam se začíná ukořistěná hlava rozpadat5).

Mezitím navštíví Philip, který se na Mystery zotavil ze svého zhroucení6), BÁZI, aby si promluvil s Rhodanem. Když ho tam nenajde, rozhodne se čekat do 31. května. Hamillerova trubice požádá ale Ennoxe, aby informoval Mléčnou dráhu o vývoji v Arresu a Velké prázdnotě7).

Aktuální data:
28.1.2022
1565 před NGL
3. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459607.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál