Perry Rhodan 1720 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1720
Název:Velitel Abruse
(Kommandant der Abruse)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Zrcadlově narozené v zóně smrti - hledají kontakt s krystalem
Hlavní postavy románu:

Nadja a Mila Vandemar - zrcadlově narozené mají problémy s mutantskými schopnostmi a pocity

Alaska Saedelaere - bývalý nositel masky zkouší vyslýchat krystalovou bytost

Myles Kantor - vědec kouše žulu

Cryzz - tajemná »krystalová bytost«

Perry Rhodan - vede akci ve smrtící zóně

Vyšetření zcela apatického abrusského velitele v CADRIONU1) udávají nejprve jen to, že Cryzz je z 98% z krystalických sloučenin, zejména z uhličitanu a křemičitanu, z 0.8% z vody a z 1.2% z jiných látek. Neobyčejná humanoidní forma a ohebné pohyby krystalové bytosti jsou způsobeny z tajemných kapalných krystalů se stávajícím klouzavým filmem na povrchu, který je elektromagnetickými silami vázán na skeletární strukturu. Jen v bezprostřední blízkosti povrchu těla je možné zaměřit typické smrtící záření Abruse. Pokusy Guckyho a Dao-Lin-H'ay se s Cryzzem mentálně spojit, zůstanou bez úspěchu. Protože tam modré světlo s vlnovou délkou 470 nanometrů a určité, Paunarem vyzařované hyperfrekvence vyvolávají oscilaci, interpretuje se vláknovitý kokon z kapalných krystalů, který tvoří objemnou hlavu velitele, jako jeho mozek. Uvnitř kokonu objeví Mila Vandemar, která najde zalíbení v Josephu Broussardovi jr., zatímco její sestra Nadja se zamiluje do Alasky Saedelaereho, nepochopitelný útvar s fraktálními vlastnostmi, jehož vzhled připomíná květ karafiátu.

Když tři rejnokovité loď 25. března 1217 NGL opustí oblast Abruse, zrychlí se rozpad krystalového velitele. Perry Rhodan je ale rozhodnut se vrátit k Ayindiům a Nadja Vandemar se až do vyčerpání snaží pozdržet rozpad strukturálním formováním. Náhle zvýšenou mozkovou aktivitou získá Cryzz nenadále přístup k centrální jednotce CADRIONU a rejnokovitá loď spadne bez řízení do normálního prostoru. Dříve než spadne do slunce, přeruší Nadja Vandemar Cryzzovo spojení s lodí.

Zatímco TYRONA s Beausolejci letí do Parresa2), dostane CADRION instrukce odvézt Cryzze do kosmické stanice v systému 5.9 světelných let od Aariamu vzdáleného slunce Zuurben. Navzdory pokusu ho šokovým zobrazením zachránit, zemře tam abrusský velitel 28. března. Vědci Ayindiů poznají v karafiátové struktuře zobrazení mlhoviny Nihhat, hvězdokupy vzdálené 22.5 milionů světelných let, tedy hluboko v oblasti Abruse, v prázdnotě mezi galaxiemi Fereat a Bouur. Moira vypravuje, že velká část Fereatu patřila před dvěma miliony lety k enklávě Barayenů3), zatímco Bouur byl už tehdy součástí smrtící zóny.

29. března vyrazí CADRION, MANAGA a TYRONA k mlhovině Nihhat.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál