Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1702
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1702
Název:Honba na STYX
(Jagd auf die STYX)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1216 NGL = 4803
Sami proti celému Arresu - Moira prchne vstříc chaosu
Hlavní postavy románu:

Moira - žoldnéřka na útěku

Iaguul - tvrdošíjná koordinátorka

Perry Rhodan - Pozemšťan chce odpovědi na své otázky

Atlan - Arkonidan hledá konfrontaci

Poté co dva dny dlouho unikají pronásledovatelům, obrátí Moira se STYXEM 7. listopadu 1216 NGL kurz k místu srazu s ODINEM, ke dva miliony světelných let od Aariamu vzdálené planetě Thyssan. Protože v mládí byla na tomto školícím světě vzdělávána1), věří, že se jí tam podaří zbavit se děr v paměti. Asi dvě stě tisíc světelných let před cílem musí žoldnéřka zjistit, že planeta se dostala do postupující smrtelné zóny Abruse, moci, která v Arresu ireverzibilně ničí jakýkoliv život, aby ho v degenerované formě nechala znovu povstat, a která životní prostor Ayindiů, který měl před 2 miliony let ještě průměr pět milionů světelných let, zmenšila na tři miliony světelných let. Také Barayeni, humanoidní spojenci Moiřina národu2), zmizeli.

Zatímco posádka ODINU dále nevědomě letí vstříc neštěstí, zamíří Moira na školící svět Baloo, druhou planetu slunce Shiriaan. Perry Rhodan a ostatní galaktikové tam pozorují, že už děti Ayindiů jsou připravováni pro akci na blízké frontě, na které se shromáždilo dvacet rejnokovitých lodí. Deset rekrutů, kteří jsou jako všichni dosud objevení Ayindiově ženského pohlaví, se dostanou do STYXU, Moira je ale s lehkostí přemůže. STYX prchne k pouštnímu světu Hoyloon, dříve zakázané, jediné planetě bílého trpaslíka, který byl mezitím přebudován na mocnou pevnost.

Zatímco je STYX obklíčen, ukáže Moira galaktikům ve filmu, že v civilizaci Ayindiů je každý jednotlivec podřízen boji o přežití a hledání zbraně proti křišťálové smrti. Její národ vytvořil před dvěma miliony lety pasážní světy je pro to, aby v Parresu hledal nový životní prostor pro útěk před Abruse. Překvapivě se vynořivší Ayindiové Iaguul, Alsasuu, Eecree, Fiindy, Ryundy, Suulbiis a Vauyor přeruší Moiřino vysvětlování. Žoldnéřka se vzepře požadavku koordinátorek opustit hordami Abruse právě ohrožovanou planetu a podrobit se, a žádá ultimativně příležitost k ospravedlnění a volnému odchodu. Přitom svým družkám vysvětluje, že jí nemohou odejmout cizorodé nádherné vlasy, protože jen ty jí umožnily přežít v Parresu dva miliony let3). Šestice Ayindiů akceptuje její přání a eskortuje STYX ze systému.

15. prosince, ve dni, kdy ODIN musel dorazit do zóny Abruse, oznámí Moira galaktikům, že před dvěma miliony lety byl výpad Ayindiů do Parresa zakončen tím, že každá bytost zemře, pokud se déle než padesát dnů zdržuje na druhé straně universa, ujišťuje je ale, že je včas odveze zpět do Parresa. Iaguul vysvětlí Rhodanovi, že ODIN už neexistuje.