Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1642
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1642
Název:Planeta Ennoxů
(Der Planet der Ennox)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1201 NGL = 4788
Přistanou na zakázaném světě - a narazí na fascinující zázrak
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan chce rozluštit tajemství Ennoxů

Philip - mluvčí Ennoxů začíná mlčet

Claudia - Ennoxka testuje svůj sex-appeal

Mertus Wenig - šéfvědec ODINU zažije největší překvapení svého života

Danilo Terborg a Ester Glandhar - Pozemšťané doprovázejí Perryho Rhodana při průzkumu planety Ennoxů

Po třítýdenním letu dorazí ODIN a PARACELSUS 20. března 1201 NGL k domovské planetě Ennoxů v předpolí galaxie NGC 7793. Rhodan, kterému dotěrná Ennoxka Claudia dělá návrhy1), nazve slunce Enno a jeho jedinou planetu Enno I 2). Na Philipovo přání přistane space-jet PARACELSUS na zcela neobydleně se jevícím světem a dvě stě padesát na smrt nemocných Ennoxů zmizí po krátké cestě beze stopy3) z boxů pro hluboký spánek.

Protože Philip se nadále energicky snaží držet galaktiky od své domovské planety, odlétá Perry Rhodan nejdříve sám ve space-jetu na Enno I. Neobjeví tam nic, co by ukazovalo na Ennoxy.

Rozruch budící kruhy různého průměru se ukáží být stopami zvířat, který při hledání potravy rozrývají půdu. Rhodan obviní Philipa, že ho ten ohledně svého domovského světa oklamat, ale nositel aktivátoru výčitku odmítne. Když Rhodan poté nechá na Enno I vysadit vědeckou skupinu, která má planetu důkladně prozkoumat, zaujmou Ennoxové na palubě ODINU vzdorovitou pasivitu. Na planetě opakovaně dochází k nevysvětlitelným selháním přístrojů4). V noci pozorují vědci cizí hvězdnou oblohu, která je zdánlivě neznámým způsobem projektovaná na neznámé médium ve výšce dvaceti kilometrů. Jedná o exaktní zobrazení vesmíru, který se rozléhá do všech směrů až do vzdálenosti dvaceti miliard světelných let, tedy k hranicím expandujícího vesmíru. Velká mezera ale vzbuzuje dojem, že model vesmíru není dokončen. Na Rhodanovo naléhání, který si vzpomene na planetárium Oldtimerů5) a dá planetě nové jméno Mystery, vysvětluje Philip, že tato hvězdná obloha tu byla odjakživa a že Ennoxové zde nikdy nepotkali bytosti, které model nechali vytvořit6). Trvá ale na tom, že Mystery je domovem Ennoxů a stáhne zpět svůj výrok, že galaktikové jsou teoretici, kteří nevidí snadno pochopitelné. Aby Philipa vyprovokoval, pohrozí Rhodan, že Mystery nechá uzavřít loděmi Galaktika a obsadí ho. Ve svém zoufalství se ho poté Philip pokusí odchýlit a nabídne, že galaktiky zavede k původcům Zóny smrti. Po podrobnější poradě odstartuje ODIN 28. března ke 110dennímu letu do galaxie NGC 65037), zatímco PARACELSUS se se získanými daty vrací zpět do Mléčné dráhy8).