Perry Rhodan 1649 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1649
Název:Projekt Coma
(Projekt Coma)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1201 / 1202 NGL = 4788 / 4789
Sraz ve sluneční soustavě - letí k nekonečnosti
Hlavní postavy románu:

Philip - Ennox navádí galaktiky na stopu »Velké kosmické záhady«

Perry Rhodan - Pozemšťan sbírá peníze a podporu

Mila a Nadja Vandemarovi - jsou »zrcadlově narozené« a nevědí nic o svém talentu

Voltago - nepřístupný kyberklon zůstává tajemný

Homer G. Adams - finanční génius myslí na obnovu galaxie

Na Mimasu zjistí parapsycholog Porque Roban, že se Nadja Vandemar může od své sestry vzdálit maximálně na devět set metrů. Všechny pokusy osvobodit Milu od bolestí při zrcadlovém vidění, selžou. 1. listopadu 1201 NGL navštíví obě sestry Voltago. Při jeho pohledu má Mila podivný pocit1).

Mezitím poskytne vyhodnocování na Mystery zaznamenané hvězdné oblohy2), že galaxie kolem 225 milionů světelných let vzdáleného a až 150 milionů světelných let velkého prázdného prostoru, který hraničí s Velkou zdí, jsou zobrazeny s nápadnou přesností. Aby se dostal na stopu stavitelům záhadného planetária, plánuje Perry Rhodan novou expedici na Mystery. 2. listopadu se ale překvapivě v HQ-Hanzy vynoří Philip a zapřísahává Rhodana, aby od tohoto plánu upustil. Vysvětluje, že Ennoxové sami jako »kartografové univerza« už miliony let měří kosmos a vytvářejí planetárium3). O svých zadavatelích nositel aktivátoru mlčí. Poté co ztroskotal pokus Ennoxů získat Arcoany pro let do Velké prázdnoty v souhvězdí Coma Berenices, obrací se Philip nyní na galaktiky, aby rozluštili tam skrytou »Velkou kosmickou záhadu«. S poukazem na Třetí ultimativní otázku, před jejíhož zodpovězení se Rhodan kdysi zalekl4), povzbudí Philip Terrancovu zvědavost. Voltago potvrzuje, že Ennox má pravdu a rovněž radí vyslat expedici ke Coma Berenices.

Rhodan se snaží získat investora pro Operaci Coma. Homer G. Adams ale kvůli dezolátním hospodářským poměrům po obou hyperprostorových parézách odmítne nepřiměřené náklady pro takovouto desetiletou cestu. Kromě toho připomene Rhodanovi, že Frostrubin se nachází třicet milionů světelných let za Velkou prázdnotou5). Také Galaktikum zcela odmítne podporu Operace Coma. Mnoho galaktických trustů, soukromých osob a vědeckých organizací je ale pro Rhodanův plán. V naději, že tak umožní evoluční skok a tím poslouží samotnému cíli Kosmické hanzy, prohlásí Adams 21. prosince, že Hanza v plném rozsahu dodá chybějící prostředky. Koka Szari Misonan, První Pozemšťanka, dá Rhodanovi na cestu k dispozici BÁZI.

Zatímco technici BÁZI na Olympu opravují a vylepšují, musí se všech dvanáct tisíc potenciálních účastníků expedici, mezi nimi i velitel BÁZE Harold Nyman, podrobit přísnému prověřování nezávislými inspektory. Nyman si udrží velení a Lugia Scinagra se stává jeho zástupkyní. Na Ferrolu narozený Pozemšťan Shaugh Keefe je nadále šéftechnikem BÁZE. Pozemšťan Cyrus Morgan se stává šéfvědcem, Tentra Bluesan Talyz Tyraz šéfem radiové a zaměřovací centrály, Plophosanka Arfe Loidan velitelkou lékařského oddělení, Pozemšťan Meromir Pranka z QUEEN LIBERTY šéfem palebné centrály a Ertrusan Arlo Rutan šéfem pěchoty. Lokvorthaňka Olga DeSedde je zodpovědná za recyklaci, Pozemšťan Nero Gammon za výživu a Ferron Geromesch za náhradní díly. Také Henna Zarphis6) projde výběrem úspěšně. Brzy na to se do nosné lodi odebere Voltago. Stmelené a sehrané posádky ODINU a FORNAXE, které mají BÁZI doprovázet, nechají inspektoři napokoji. Jen Norman Glass, velitel ODINU, má být kvůli nevypočítatelnosti své nemoci Srekko nahrazen, ale Rhodan nařídí, aby si Glass svou pozici udržel. Atlan doplní doprovodnou flotilu BÁZE o ATLANTIS pod velením Thety da Arigy. Zatímco Dao-Lin-H'ay přemluví Ronalda Tekenera, aby se vzdal účasti a věnoval se Hangayi7) 8), podaří se Roii Dantonovi, který se chce cesty zúčastnit s MONTEGO BAY, získat linguidské Mírostrůjci Sui Zolnai a Arinu Barras9) pro Operaci Coma. Také Nakk Paunaro se svou trojzubcovitou lodí a Haluťané Icho Tolot, Tarc Bottam, Muron Preyl a Koul Laffal10) se s loděmi HALUTA, CLERM, TRAYM a FORN připojí k Rhodanovi.

24. července 1202 NGL přistane LAMCIA s Colounshabou11) a Pulandiopoulem12) na Zemi. Colounshaba, která kdysi objevila domov Ennoxů13) je cílem, který Ennoxové nazývají »jiný konec universa«, fascinována. Je dohodnuto, že se ve vzdálenosti sto milionů kilometrů setkají s BÁZÍ a vrací se zpět do sektoru Sheokor, aby informovala Qeyonderouba.

1. srpna dorazí na palubu BÁZE Rhodan, Atlan, Reginald Bull, Alaska Saedelaere, dvojčata Vandemarova, Gucky, Myles Kantor a Kallia Nedrun a loď se se svou doprovodnou flotilou vydá k Vlasům Bereniky14).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál