Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1644
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1644
Název:Bouře na Poutníku
(Sturm auf Wanderer)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ennoxové
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1201 NGL = 4788
Považují se za zrcadlově narozené - na světě nesmrtelného
Hlavní postavy románu:

Alnora Deponar - Modrý had Akonanů sahá po nesmrtelnosti

Henna Zarphis - proti své vůli podporuje Akonanka svou sestru

Gendal Jumphar - pochmurný velitel plánuje zlo

Ronald Tekener a Michael Rhodan - nesmrtelní zajišťují prostor kolem Poutníka

Clare, Alpar a Hark - lovci nesmrtelnosti chtějí na Poutníka

Po zničení TENTRA BLUE navštíví MAGENTA několik slunečních soustav, aby mohli provést nutné opravy, jsou ale pokaždé vyhnání loděmi Kosmické hanzy. Nakonec přistane ve spící základně Modrého hada na bezvýznamném akonském koloniálním světě Veryn. Zatímco se Gendal Jumphar1) pokouší Hennu Zarphis2) zastrašit hrozbami, pokouší se Alnora Deponar, která je přesvědčena, že jen společně se svou klonovanou sestrou je ID akceptuje jako zrcadlově narozené3), získat její důvěru. Henna Zarphis to ale odmítne. Když vyhrožuje, že se sama zabije, je jí dána droga, která sebevraždě zabrání.

Mezitím nechá Alnora Deponar ve Sluneční soustavě mezi »Lovci nesmrtelnosti«4) rozšířit pověst, že ID bude uprostřed června všechny aspiranty na nesmrtelnost na Poutníku prověřovat. 16. června 1201 NGL se v oblasti Poutníku objeví MAGENTA. Ve fingovaném poselství superinteligence jsou lovci vyzváni, aby své palubní transmitery naprogramovali na odesílání. V bleskové akci strážní flotily stačí Ronald Tekener a Michael Rhodan 49 astronautů před krokem do neznáma zachránit, zatímco 42 jich je XD-transponderem MAGENTY přeneseno do transmiteru v EIDOLONU5) na Poutníku. Když se Henna Zarphis pokusí MAGENTU opustit, dojde k boji s Jumpharem v jehož průběhu spadne do vypnuté antigravitační šachty. Akonská loď je sestřelena strážní flotilou a obsazena. Dříve než se Alnora Deponar přenese ke své sestře v EIDOLONU, aktivuje časovanou bombu. Posádka a komando se stačí ale v poslední sekundě dostat do bezpečí před explozí, která čtyři sta metrový akonský kulovitý křižník roztrhá. Ve jménu těch, kterým bylo zabráněno ve skoku na Poutník, podá slavný advokát Albert C. R. D. Casthoffer žalobu na Tekenera a Michaela Rhodana.

Na cestě ke strojnímu městu se lovci nesmrtelnosti dostanou do strašidelné krajiny. Zatímco se hlas nesmrtelného ptá po důvodu jejich požadavku, je mnoho z nich probodnuto krystaly, spáleno lávou nebo se zřítí do propasti. Alnora Deponar a Henna Zarphis potkají postavu se vzhledem Tipy Riordan6) a jsou přemístěni do haly s fyziotronem. V obavě, že ID její sestře skutečně propůjčí nesmrtelnost, prohlásí Henna Zarphis sebe a Alnoru za nedůstojné tohoto daru. Najednou se proměni tělo Alnory Deponar pomocí odstranění vody v mumii, zatímco Henna Zarphis se objeví v EIDOLONU, který s pozůstalými opustí Poutník.

Ronald Tekener a Michael Rhodan jsou překvapeni netypickou brutální reakcí superinteligence6).