Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1666
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1666
Název:Daleký horizont
(Der weite Horizont)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1206 / 1207 NGL = 4793 / 4794
Tajemství staré síly - a Voltagův krok do nicoty
Hlavní postavy románu:

Boccu - Nasran objeví v sobě znalosti svých předků

Perry Rhodan - Pozemšťan narazí na starou moc

Henna Zarphis - Akonanka se dozví historii Nasranů

Mila a Nadja Vandemarovi - zrcadlově narozené podstoupí riziko

Voltago - kyberklon pátrá po tajemství kotouče

Boccu získá rychle důvěru galaktiků, zejména Henny Zarphis a kosmopsycholožky Cyty Dow1). Kruff, který svými vědomostmi a svobodou myšlení představuje mezi obyvateli Trantaru zvláštnost, označí mladého Nasrana jako vznešeného, protože se v něm probudili vzpomínky na staré časy a vysvětluje, že Boccu pohrozil »Starou silou«2), když ho zajali Nasranojedi. Řeč je asi klíčem k pochopení a k návratu k počátku roztříštěných kmenů. V rozhovoru s Kruffem pochopí Boccu také, že jeho duchovní pták Attan není nic jiného než jeho vlastní, nejvnitřnější já.

Na cestě k »Daleké zemi« potká Perry Rhodan, dvojčata Vandemarova, Cyta Dow a pět dalších galaktiků 23. prosince 1206 NGL Vochý, půldruhého metru vysoké, soudkovité domorodce s tmavošedou kůží, šelmovitými zuby, bílýma očima bez pupil, a jsou jimi ochromeni pervertující formou Staré síly. Když Guth, král Vochů, oznámí, že vězňové budou obětování svaté hoře, která je identická s Boccem hledanou Dalekou zemí, vyzve ho Nasran k souboji a přemůže ho v tvrdém duelu Starou sílou, kterou v sobě znovuobjevil.

29. prosince dorazí Rhodanova expedice do Daleké země. 1400 metrů široká, 2388 metrů nad nulovou hladinou ležící plošina tabulové hory, je jediné místo na Trantaru, kde panuje normální viditelnost. Boccu předá Kruffovi svůj translátor, vyzve ho, aby kmeny opět spojil a přidává se v naději, že bude moci překročit poslední hranici, ke galaktikům, kteří zkoumají soustavu jeskyň uvnitř hory. V jeskyni je nalezen pět metrů tlustý kotouč s průměrem padesát metrů, který visí nad neexistujícím, černým valem. Roboti, kteří se na kotouči zdají být zachyceni, chodí po jeho ploše, ačkoliv z pohledu vně stojících pozorovatelů nepostupují kupředu. Po deseti metrech zmizí za prostorovým zakřivením. Nakonec Voltago 30. prosince vstoupí s Milou Vandemarovou na desku. Když subjektivně ujdou šest set metrů, pokusí se mladá žena, která klona původně následovala dobrovolně, prchnout. Je ale Voltagem zadržena, podaří se jí ale vymanit, když je 973 metrů od své sestry. Voltago zmizí, následován Boccuem3). Když se Kyberklon 3. ledna 1207 NGL vrátí zpět, vypravuje, za zakřiveným obzorem nic neviděl, ale cestu přes labyrint tamní prázdnoty si vyhledal pomocí svého orientačního smyslu. Po druhém výpadu získá Voltago nakonec dojem, že tu něco je, ačkoliv nic nemůže být objeveno4). Kromě toho klon objeví strukturální propust, která zřejmě odpovídá přechodu, přes který se Lyndařini Ertrusané dostali z Nomanu na Mystery5).

15. ledna opustí ODIN a jeho konvojové lodě Trantar6), aby při zpátečním letu k pulsaru Borgia navštívili 25 milionů světelných let vzdálený Sampler Shaft7) 8).