Perry Rhodan 1712 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1712
Název:Voltagův útěk
(Volatgos Flucht)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Návrat do Parresa - Perry Rhodan dostane tři rejnokovité lodě
Hlavní postavy románu:

Voltago - kyberklon se probouzí

Moira - žoldnéřka pozve nesmrtelné na svou novou rejnokovitou loď

Daron Boone - velitel křižníku BÁZE

Perry Rhodan - Pozemšťan velitelem Ayindijské lodi

Algaan - koordinátorka obtěžuje jako holoprojekce

Počátkem února 1217 NGL je vysláno padesát křižníku BÁZE1), aby prozkoumalo okolí monochromatického světa Osmnáctka a hledala Tanxtuunře podobou alianci národů. BAS-KR-41 DRAGON FLY přistane na třetí planetě žlutého slunce, která je kvůli formě hlavního kontinentu nazvaná Affric. Protože je křižník kulovitý, věří na úrovni doby kamenné žijící trpasličí, humanoidní domorodci, že se neštěstí, které před dvěma miliony let navštívilo jejich planetu, a využijí »starou sílu«2). Téměř všichni členové posádky DRAGON FLY se ihned udusí nebo implodují. Sentha Marco, Orne Drais a Daron Boone, tři poslední pozůstalí, jsou 8. února pod strašnými útrapami zapojeni do hrozivého rituálu, ve kterém šaman Ouuw s pomocí kulatého posvátného kamene, který obsahuje vzpomínky předků, zapřísahává Gauwa, strážce planety, který je tvořen fokusirtní duchovní energií »síly« všech Affriců. Dříve než po dnu jako poslední zemře a jeho duch vstoupí do posvátného kamene, zažije Boone ve snu, jak během 2 miliony let staré katastrofy došlo k bitvě kulovitého křižníku a rejnokovité lodi nad Affricem3).

Mezitím se pokouší Myles Kantor a Paunaro na palubě TARFALY probudit Voltaga, který ztratil svou barevnost, zatímco z něj odsávají hyperzáření o určité frekvenci. 7. února se kyberklon probudí a prchne se space-jetem transičním polem, který obklopuje pasážní planetu, do systému Aariam.

10. února se objeví Moira a vypravuje, že si Voltago obstaral stometrovou rejnokovitou loď, zatímco se vůči Ayindiům vydával za jejich zmocněnce, a odletěl směrem k zóně Abruse4). Se STYXEM odveze Moira Perryho Rhodana, ostatní nositele aktivátoru a TARFALU k planetě Ruulem5), kde galaktikové dostanou tři osmi set metrové, modifikované rejnokovité lodě. Mila a Nadja Vandemar, Alaska Saedelaere a Gucky převezmou pod velením Reginalda Bulla CADRION, Ronald Tekener, Dao-Lin-H'ay, Julian Tifflor a Paunaro Atlanem vedenou TYRONU, který s sebou vezme také TARFALU, a Icho Tolot, Homer G. Adams, Myles Kator a Michael Rhodan MANAGU, které velí sám Perry Rhodan. Zatímco absolvují koordinátorkou Algaanou5) řízený učební program, zapletou se nositelé aktivátorů do boje se sněhovou vločkou. V oblasti Abruse zkoumají na několika zkrystalizovaných Ayindijských světech Skeletticy6). 18. února naláká sněhová vločka tři rejnokovité lodi do zóny šílenství, ve které jsou galaktikové projekcí téměř navedeni k pádu do slunce. V poslední sekundě se ale oprostí od jejich vlivu. CADRION zahájí poté pronásledování neznámého objetu, který se velkou rychlostí vzdaluje. Teprve když Algaan po delším váhání deaktivuje kontrolu učebního programu, může TYRONA a MANAGA vyrazit pátrat po CADRIONU7).

20. února objeví křižník BAS-KR-19 neodpovídající DRAGON FLY a mrtvoly její posádky. Na základě zvláštního pocitu zabrání kosmopsycholožka Cyta Dow8) členům posádky, aby rozstříleli posvátný kámen, se kterým se domorodci blíží vstříc astronautům7).

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál