Perry Rhodan 1711 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1711
Název:Krystalická planeta Mars
(Kristallplanet Mars)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Hledají rytířskou loď - na zanikajícím světě
Hlavní postavy románu:

Geo Sheremdoc - komisař LSP vede zoufalý boj

Boris Siankow - nexialista je se svou latinou na konci

Lafalle - zvláštní hanzovní specialista

Alan Patuška - vesmírný veterán cítí svůj konec

Ikarus - chodící spojení s NATHANEM

27. ledna 1217 NGL vydá Geo Sheremdoc příkaz hledat na Marsu STORMON, loď Permanocha z Tanxbeechu1). Při analýze si NATHAN všimne místa, kterému se obyvatelé Marsu nápadně vyhýbají. Lafalle2), který Sheremdocovi asistuje společně s NATHANEM jako kontaktní jednotkou sloužícím robotským hanzovním specialistou Ikarusem2), radí na základě svých intuitivních schopností začít kopat na protilehlém bodě k místu, které vyšetřil NATHAN. Skutečně je tam 28. ledna ve vyvýšenině zvané Monte Lohark 160 metrů dlouhá a 100 metrů široká, neprodyšně uzavřená, bílá rytířská loď.

30. ledna spadne nová, sto metrů dlouhá krystalická tříska na povrch Marsu, vyvolá v blízko ležícím městě Vetrahoon City paniku, která si vyžádá sedm tisíc obětí, a vytvoří rychle se šířící krystalické pole. Vrátný počítač STORMONU požaduje 2. února jako oprávnění ke vstupu auru Rytíře Hlubiny nebo speciální kód. Protože ten má obsahovat čtyřicet pět symbolů, vyvozuje NATHAN, že se skládá z určité kombinace písmen, která se skládá ze jmen Sedmi Mocných3). Poté co Sheremdoc vyzkouší tři libovolné kombinace, hrozí vrátný, že loď při dalším falešném zadání na 18‘000 let uzavře. Zatímco měsíční syntronika, podporována intuicí Lafalleho, ve zdlouhavém procesu z libovolných písmenových kombinací vyšetří korektní kód, dorazí 3. února další krystalová tříska k Marsu. Všechno úsilí jí tažnými paprsky odtáhnout, zůstane bez úspěchu. Nové krystalové pole přinutí odpovědné spustit už připravenou evakuaci 1.6 miliard obyvatel planety. Krátce než Boris Siankow stačí 4. února zadat přesný kód pro STORMON, vyostří další krystal situaci. Dvanáct Siankowem dálkově řízených robotů vstoupí do STORMONU. Nemohou ale obsluhovat cizorodou techniku rytířské lodi, která je nakonec překlopena postupující krystalickou frontou.

7. února, dva dny po ukončení evakuace, je celá planeta pokrytá krystalickými strukturami. Z Marsu vycházející smrtící záření má 12. února dosah čtyřicet tisíc kilometrů4).

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál