Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1734
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1734
Název:Kampaň Hamameše
(Kampagne der Hamamesch)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
3000 obchodních lodí přichází - jejich zboží zaplavuje galaxii
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams - šéf Kosmické hanzy cítí nebezpečí

Batchalor Mynk - terranský obchodník bez skrupulí

Cidem Kassiopeia - žurnalistka zažívá modrý zázrak

Kjauras - vůdce karavany Hamamešanů

Charlie - robot v přestrojení

22. září 1217 NGL informují reportéři Cidem Kassiopeia1) a Pratt Connors pro Kallo al Gensovu »Top Terra News« senzační způsobem o příletu Hamamešanů2) do Mléčné dráhy3). Kjauras, velitel karavany obchodníků z Hirdobaanu, který mediální koncern pomocí části v Magellanu dosažených zisků najal na podporu své kampaně, prohlašuje v »deklaraci Hamameše« s poukazem na Kosmickou hanzou daný slib, že založí deset bazarů na důležitých bodech galaxie. Přitom zdůrazňuje, že Hamamešané chtějí v první řadě vyměňovat zboží za galaktické high-tech produkty. Nejistota nad duchovní moci z Hirdobaanu, mysteriózní procesy kolem Harolda Nymana a veteránů z BÁZE5) a pozorování v Magellanu6) podnítí Homera G. Adamse a Koku Szari Misonan, kteří jako zástupci Hanzy a LSP letí k Humanidromu, aby přiměli Galaktikum zaujmout společnou frontu proti příchozím. V neposlední řadě kvůli zpravodajství TNT a naději na hospodářský zisk odmítne ale většina členských národů terranské požadavky.

Tři ze 300 kosmických lodí se stávající hamamešské flotily, které 26. září objeví u Slunce, u Eugaulu a Boscykovy hvězdy, aby založily bazary KOROMBACH, FHEOHOL a VOZIMM, jsou odmítnuty, odletí poté stejně tak bezúspěšně k Rubinu7), Efremu8) a Goring-Maatu9) a nakonec zmizí v hyperprostoru. Adams pověří Lafalle a Ikaruse10), podporovat terranské jednotky, které pátrají po místě pobytu tří hamamešských flotil.

Jak ohlásili, otevřou Hamamešané 22. října sedm dalších obchodních center, bazar VORACHEM poblíž systému Verth, bazar MATMATA u Wild Man v Tolotově shluku11), z energetické bubliny se stávající, čtyři tisíce metrů veliký bazar TIRARIM na hranicích systému Arkon12), bazar NUMBIENTE, který je tvořen 1500 metrů dlouhým a 100 metrů širokým pásem, v systému Rusuma u centrále Skokanů, kotoučovitý 3000 metrů široký a 270 metrů tlustý bazar HIRGANA poblíž systému Akon, bazar UARAM poblíž Maahkory13) a Provconovy pěsti14) umístěnou kouli o průměru 3000 metrů, a bazar CHIOMMEM na pouštním světě Pios II poblíž systému Kreit. Bazary okamžitě zažijí mocný nápor. S podvodnými úmysly terranský podvodník Batchalor Mynk s malou kulovitou lodí LORD OF LIGHT, kterému dal nové jméno HIRDOBAAN, přiveze 300 koupěchtivých Pozemšťanů ze Sluneční soustavy k bazaru MATMATA, který je tvořen padesáti úlomky pásu asteroidů, se ale dostane do moci zboží a přijde o rozum. Cidem Kassiopeia navštíví se svými člověku podobným robotem TRR-Charlie na rozkaz al Gensoa CHIOMMEM a potká tam Haluťana Comun Gerlata, který hodnotný siganský molekulární strukturální taster vyměnil za pestrobarevnou káču. Bazar CHIOMMEM je tvořen čtyřmi 600 metrů vysokými věžemi s kvadratickou základnou, která má délku strany 120 metrů a které jsou stejně tak daleko od sebe. V dobrodružné krajině CHIOMMEMU je naplánován zápas mezi ertrusanskou bojovou školou »Ocelová pěst« a po Melbaru Kasomovi15) pojmenovanou a údajně jednou jeho pravnukem Toronarem16) založenou skupinou »Melbarovo ucho«, se neuskuteční, protože vedoucí druhé bojové školy Ertrusan Kostar Jokatsch, tajný spolupracovník Hanzy, pouze nalákal rivaly z Melbarova ucha do hamamšského bazaru. Ačkoliv je přesvědčena, že je díky předchozímu připojení k Simusense17) imunní, dostane se také Cidem Kassiopeia do moci zboží z Hirdobaanu, které má mezitím zvláštní přitažlivost pro všechny potenciální kupující, a získává Ecco-Brecco (modrý zázrak), skříňkovité zábavní zařízení18).

9. listopadu se vrazí zmizelé hamamešské svazy zpět do Sluneční soustavy, Eugaulu a k Boscykově hvězdě. Ačkoliv obyvatelé terranských území přílet bazarů mezitím většinově vítají, nechá Adams a vláda LSP tři soustavy uzavřít. Po menších šarvátkách se Hamamešané 15. listopadu znovu stáhnou19).