Perry Rhodan 1789 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1789
Název:Program životní pomoci
(Programm Lebenshilfe)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Boj proti sugestivnímu záření - dva staří známí se probouzejí
Hlavní postavy románu:

Atlan a Homer G. Adams - dva nositelé aktivátoru tvoří komando Prskavka

Hamiller - syntronický velitel BÁZE se opět hlásí

Perry Rhodan - Pozemšťan spouští program životní pomoci

Icho Tolot - Haluťan se osvědčí jako jeden z hlídačů Tréogena

Wotan Idal a Zeynter Frescju - dva bývalí Imprint-Outlaw plní pracovitosti a bojovnosti

Poté co se Atlan a Ronald Tekener s Homerem G. Adamsem a fázovými skokany z komanda Gonozal vrátí do BÁZE, jsou odhodláni cíleně bojovat proti sugestivnímu záření, současně ale chřadnoucí, bývalé závisláky na Imprintu v rámci operace »program životní pomoci« přes transmitery MINE-NULL uvést do bezpečí z RAILWAY-STATION na planetu MINE-1 až 4. Jiné skupiny mají v Endreddově okrsku hledat další vhodné světy. Překvapivě je Hamillerova trubice znovu aktivní a vysvětluje, že ačkoliv v Arresu udělala chybu1), je nyní zase zcela normální. Jen pokud budou brát problém Gomaše Endreddeho osobně, pokračuje Hamiller dále, protože galaktikové nedokáží pochopit celý rozměr situace, je možné, úlohu v souvislosti s událostmi v Arresu2) přivést k potřebnému závěru. Kromě něho se do řešení má zapojit ještě někdo druhý.

K pomocným člunům BÁZE, které zkoumají planety MINE, patří také Cremonem Distroiem řízená korveta BAS-K-41 VOLCAYR3). Její posádka pozoruje, jak ze zcela kompletně vytěženého důlního světa MIME-3 začne stoupat 100 metrů široký a 10 metrů tlustý kotoučovitý objekt a zmizí ve vesmíru. Syntron korvety ale fenomén nezachytí4). 5. prosince 1220 NGL se VOLCAYR vrací zpět k BÁZI.

CIMARRON a ATLANTIS odletí mezitím k Nundoru. Zatímco Atlan a Adams přistanou na nejjižnějším kontinentu, prozkoumává Perry Rhodan a Myles Kantor znovu kontinent Prskavka. Kantorovi vědci zjistí, že Arachnoidní mumie v genetické továrně je 200 tisíc let stará a má vlastnosti původních Roachů5). V úrovni kalichů proniknou Androgyní roboti do biomasy, která vychází z transparentních nádob. Než jejich funkce vypadnou, poznají Androgyni, že biomasa, která jejich součástky rozkládá, má arachnoidí genetickou strukturu.

Na kontinentu Faustust objeví Atlan a Adams neaktivní dálkový karusel a rovněž odpojený regionální karusel. Příslušná kantýna neobsahuje pro ostatní Levely typického vypravěče a veškeré vnitřní zařízení. Z trychtýřové věže existují jen základy. Skrz ně proniknou Arkonidan a Adams se svými průvodci do podzemí Nundoru. Charakteristcká struktura Vario-kovu zde existuje, je ale zcela bez života. Několik kilometrů od karuselu narazí komando na zmutovanými rostlinami pokrytém pahorku na neaktivní zpodobnění rovníkové stanice z Mollenu. Dostane jméno NETWORK II.

Mezitím žádají členové posádky BÁZE, koordinováni Dao-Lin-H'ay a Lugii Scinagrou, smrti zasvěcené otroky Okrsku, aby přišli do Zonder-Myry. Vliv nepřetržitých opravárenských rozkazů je ale příliš silný. Nakonec navrhne Hamillerova trubice obětem Imprintu vysvětlit, že přikázané opravy musí být provedeny na RAILWAY-STATION. Mezi workoholiky, kteří se poté na Zonder-Myry shromáždí, začne náhle zuřit Tréogen. Bytost zraní sice několik galaktiků, nezabije ale nikoho a stáhne se zpět, když zaútočí space-jet. K obětem Tréogena patří také Wotan Idal a Zeynter Frescju6), kteří krátce předtím na Thorsenu pohřbili na vysílení zemřelou novinářku Cidem Kassiopeiu7). Během Tréogenova útoku pronikne Icho Tolot do rovníkové stanice NETWORK, aby deaktivoval sugestivní záření. Je ale napaden Tréogenem a katapultován ze stanice. Ve skutečnosti, že Tréogen nyní jejich život ušetřil, vidí galaktikové poukaz na to, že potřebuje jejich pomoc.

Nakone odlétá Haluťan se space-jetem JERCYGEHL8) na Nundor, aby se zúčastnil průzkumu NETWORK II. V naději, že odtud budou moci vypnou sugestivní záření, zásobí galaktikové stanici energií, přeruší ale okamžitě svůj plán, než NETWORK II stačí spustit sebezničující zařízení. Tolot se vrací na Zonder-Myry, aby nadále s Ronaldem Tekenerem a Alaskou Saedelaerem hlídal Tréogena. Arachnoidní vlastnosti, které Tréogen vykazuje, a pozorování Androgynů přimějí Atlana k blufu. V otevřeném radiogramu ohlásí Arkonidan, že biomasa na úrovni kalichů musí být zničena, aby se zabránilo opravárenským rozkazům. Tréogen deaktivuje poté bez komentáře sugestivní záření.

V BÁZI opustí Voltago místo, na které setrvával do dubna 1218 NGL9) a vysvětluje Rhodanovi, že musí navštívit Hamillerovu trubici.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál