Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 658
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 658
Název:Let do temné mlhoviny
(Flug in die Dunkelwolke)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Špióni na Zemi - a zrádce na palubě MARCO POLO
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - "První Hetran" letí k temné mlhovině

Hotrenor-Taak - galaktický místodržitel Larů

Loremaar-Hunut - Hotrenor-Taakův sekretář a špión

Kell Peppoing - systémový analytik je odhalený Inspektor Hetosu

Roctin-Par - rebel proti moci Larů

Tastir a Testur - dva lodivodové temné mlhoviny "Provconova pěst"

Když Loremaar-Hunut objeví »Hnízdo«, tajný úkryt vlády vybudovaný v rámci »případu Harmonie« v Ayers Rock v Austrálii, dostane od Ribalda Corella nové vzpomínky. Kvůli posthypnoticky vštěpené neochotě proti Hotrenor-Taakovi vystřelí tajemník na svého představeného, ale paprsek zbraně bude odražen ochranným štítem Apoštola Hetosanů a zabije Loremaar-Hunuta. Případ zvýší Hotrenor-Taakovu nedůvěru vůči Perry Rhodanovi, ale Larovi chybí jakékoliv důkazy pro domnělé pikle Terrance.

23. dubna 3459 odstartuje MARCO POLO k Roctin-Parem jmenované, pět světelných let velké, temné mlhovině, která se nachází bezprostředně na severu centra Mléčné dráhy ve vnitřním sektoru Nula-Sever a je Terranci už od dvacátého století známa pod názvem Point Allegro. Provconova pěst je nazvána podle provcoňanských rebelů1). Je pokládána za nebezpečnou zónu kategorie jedna, protože v jejím okolí se už ztratilo mnoho kosmických lodí Terranců, Arkonidanů, Arasů, Skokanů a Akonanů. Když MARCO POLO po pěti dnech letu dospěje před temnou mlhovinu, přiblíží se Roctin-Par se svým SVE-křižníkem a s vincranskými lodivody Tastirem a Testurem se odeberou na palubu terranské vlajkové lodi. Průchod přes vířící mračna prachu a energetické bouře v temné mlhovině2) je možný jen s pomocí Vincranů, protože ti s pomocí svých parapsychyckých schopností stopování nebo vakutestování mohou objevit energetické koridory a bezprašné zóny, které se kvůli hyperenergetickým silám neustále pohybují. Hubení, nenápadní bělokožnatí a bezvlasí Vincranové jsou potomci lemurských uprchlíků, kteří se za války proti Haluťanům3) stáhli do vnitřku temné mlhoviny na planetu Vincran v soustavě slunce Teconteen4). Mají silně vytáhlé čelo a velké, šedozeleně duhovité oči.

Dříve než MARCO POLO může vletět do Provconovy pěsti, je na palubě systémový analytik Lemmin Purkher odhalen jako Inspektor Hetosu. Sallanor Chum, sekretář Hotrenor-Taaka, ho krátce před startem najal, aby přišel na stopu Rhodanovým intrikám. Ve vědomí ukotvený mechanismus zabije Inspektora Hetosu, kterému se nepodařilo předat svému pánovi stanoviště MARCO POLA.

30. dubna zavedou Tastir a Testur MARCO POLO nejdříve k jediné planetě pochmurného, rudého slunce, kterou pojmenovali podle královny svých nebeských bohů, bohyni vzpomínek, Svět Černé Manty. Mart Hung-Chuin zjistí, že oběžná rychlost planety se díky tření o masy prachu nebezpčně zpomaluje a to už od doby, kdy se soustava dostala do oblasti vlivu temné mlhoviny. Když jsou Vincranové, jejichž vzpomínky na boje s Haluťany byly dlouhým obdobím izolace pozměněny a nábožensky upraveny, při mezipřistání konfrontováni s Icho Tolotem, reagují panicky, utečou transmiterem a nechají MARCO POLO na planetě, které hrozí, že bude roztrhána působením temné mlhoviny a gravitačních sil svého slunce. V jedné věži spatří Terranci sochu usměvavé ženy v nadživotní velikosti. Exploduje, když se jí Rhodanovi průvodci pokusí otevřít, aby našli stopy po obou Vincranech. Když se planeta začíná rozlamovat, MARCO POLO odstartuje.

Když už zničení kvůli masám prachu vypadá neodvratně, vynoří se malá loď Tekhetů, kteří byli před tisíci lety od Vincranů odříznuti a v rozporu s nimi provozovali kosmické lety. S pomocí Tekheta Kalighana, který na oplátku požaduje jeden z křižníků pomocné flotily, se solární vlajková loď 4. května dostane ke žlutému slunci Prov v bezprašném centru Provconovy pěsti. Na Pront, hlavním kontinentu jeho třetí planety, která je velice podobná Zemi, se v průběhu minulého století usadilo patnáct milionů Provcoňanů.

Když Kalighanovi lidé začnou experimentovat se svými palubními zbraněmi, exploduje křižník, který Rhodan Tekheterům přenechal. Vincranové ale váhavě oznámí, že jsou připraveni vyslat vyjednávací expedici do systému Prov.