Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 927
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 927
Název:Rej paratendrů
(Reigen der Paratender)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
S Ronaldem Tekenerem v centru otrockého světa Boyta Margora
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener a Jennifer Thyron - dva Terranci v masce obchodníků s drogami

Pinky Gnom - majitel baru na planetě šmelinářů

Haldor Trunck - velitel ZOORTENU

Boyt Margor - Gäajský mutant si chce upevnit vládu nad Provconovou pěstí

Aby mohli proniknout k Boytu Margorovi, navštíví Ronald Tekener a Jennifer Thyron v masce hledaných obchodníků s drogami Scruggem a Daleniekay Tomas na loowerském pomocném člunu JUNKIE DVA šmelinářský svět Chloreon, který jako druhá planeta krouží kolem zlatě červeného slunce Pianathara a kdysi patřil k Impériu Dabrifa1). V Krockocku, z kostí obrovských zvířat postaveném hlavním městě, nabízejí údajně Loowerům ukradenou drogu Munarquon a získají tak přístup ke ZOORTENU, lodi Boyta Margora. Na palubě nového, pěti set metrů velkého kulovitého křižníku odlétají Tekener a jeho společnice na planetu Červánky, nehostinnou třetí oběžnici Pianathra, na které má být naoko ukradená Loowerská loď JUNKIE, na které se nachází tisíc kilogramů Munarquonu.

22. dubna 3587 odstartuje ZOORTEN k Provconově pěsti. Jennifer Thyron podlehne moci psychody »Proměnlivá dušení koule«, ale Tekenerovi, který je proti parusskému záření imunní, se podaří udržet jejich kamufláž. O dva dny později dorazí loď do Temné mlhoviny. K Tekenerovu zklamání nepřistane ZOORTEN na Gäa, ale na Tekheteru. Ten, asi jako Měsíc velká planeta, obíhá kolem plynného obra, druhé planety slunce Arwalal (temné oko smrti), které je vzdáleno 2.1 světelných let od Gäa. Je domovem z Lemurů pocházejících Tekheterů2). Pro Tekhetery podrobené vůli Margora se ukáže Munarquon, pro terrance relativně neškodné psychofarmakum, jako účinná omamná látka.

Protože Jennifer Thyron pod vlivem psychody prozradí jejich identitu tekhetskému paratendru, musí s ní Tekener prchnout. Oba se ukryjí v ruinách Lakikrathu, prastarého chrámového města Pra-Zwotterů, které leží poblíž Tekheronu, nejvýznamnějšího města na měsíci. Ačkoliv Boyt Margor povolá tisíce Tekheterů, aby oba špióny hledali, zůstanou neobjevení, protože rostliny Lakikrathu za nimi zametou všechny stopy. Nakonec oba Terranci pozorují, jak Tekheterové objeví jejich mrtvé dvojníky a na kosmické lodi je s Margorem odvezou na Gäa. Ronald Tekener a jeho žena jsou přesvědčeni, že je ochránila aura Pra-Zwotterů3).