Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 495
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 495
Název:Vyslanec Sol
(Der Botschafter von Sol)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3438
Země zavolá o pomoc – a Galbraith Deighton vyšle do kosmu svého nejlepšího muže
Hlavní postavy románu:

Harcon z Draimalu – Akonan pozná pravdu.

Reginald Bull – Solární maršál brání Sluneční soustavu.

Vascalo – Náčelník invazorů z Gruelfinu.

Merceile – Cappinská žena udržuje kontakt s Ovaronem.

Edmond Pontomac – Plukovník se stává velvyslancem Sluneční soustavy.

Caryna Nillbärg – 1. důstojník bitevního křižníku DARA GILGAMA.

Drosen K.Willshire – 2. důstojník bitevního křižníku DARA GILGAMA.

Dne 15. Června 3438 se objevilo poblíž galaktického středu devadesát tisíc Sběračů. Harcon z Draimalu, velitel těžkého křižníku HASSATA, z pověření akonanského Energetického komanda odposlouchávající pozemské radiogramy sice pozná, že invazoři z Gruelfinu jsou nepřátelé nenáviděného Solárního impéria, ale jeho je loď je záhy Sběrači zničena. S pozůstatky Vascalovi flotily Sběračů, ohrožuje nyní téměř stopadesát tisíc ganjaských obřích robotických lodí lidstvo.

Vzhledem k velikosti nebezpečí vysílá Solární maršál Galbraith Deighton plukovníka Edmonda Pontonaca s bitevním křižníkem DARA GILGAMA jako velvyslance, aby přiměl hvězdné říše lidstva k pomoci Solární říši. Jako důkaz naléhavosti cappinského nebezpečí veze DARA GILGAMA pod energetickými štíty vězně, takerského pedotransfovaného a jeho tělo. Loď letí nejdříve na Nosmo, hlavní svět federace Normon. Po pedoútoku Vascala na jejich ministra zahraničí připadá Pontonacovi lehké získat zástupce federace. Během dalšího letu na Rudyn, hlavní svět Středogalaktické unie, se zajatec osvobodí. Může však být přemožen. Na Rudynu jsou Pontonac, jakož i Caryna Nillbärg a Drosen K. Willshire, první a druhý důstojník DARA GILGAMA, jako špioni zatčeni. Zatímco pomocí Hollbeynova rezonátoru prokáží, že byl jeden z Dozorců převzat Cappinem, mohou přivést vedení SGU na stranu Solárního impéria. Když Pontonac na Ertrus zajistí pro Zemi podporu Carsualského spolku, je loď při zpáteční cestě ke Sluneční soustavě napadena křižníky Šomonského řádu. Jako krytí finančních pohledávek proti Zemi internují vojáci řádu Pontonaca a sto padesát jeho mužů dne 30. června na planetě Caudor II v Syordonském systému.

Posílen o čtyřicet tisíc jednotek Federace Normon může Reginalda Bulls oslabit flotilu Sběračů takovým způsobem, že Vascalo pokřavený ustoupí. Během boje se na palubách pozemských lodí poprvé objeví vysoce inteligentní lidé, kteří se označují jako Homo superior a jsou naprostými pacifisty.Na Titanu přijme Merceile informaci, že po zničení Mohrcymy explodovaly díky řetězové reakci na šestidimenzionální rovině také všechny ostatní takerské pomocné pedozaměřovače v Gruelfinu.