Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 496
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 496
Název:Flotila klanů
(Die Flotte der Clans)
Autor:William Voltz
Cyklus:Cappinové
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3438
Milují divoký život a bitvu – následují Taškarovo volání
Hlavní postavy románu:

Pentšypon - Kala 896 – Pán kosmické flotily o dvou stech tisíci lodích.

Perry Rhodan – Pozemšťan funguje jako zprostředkovatel.

Atlan – Arkonidan funguje jako zprostředkovatel.

OvaronGanjo Ganjasů.

Elas Korom - Khan – Velitel MARCA POLA.

GinkorašTaškar dostane nečekanou návštěvu.

Rpola – Šéf Staropolicie.

Pokus MARCA POLA vrátit se dne 2. července 3438 do Mléčné dráhy se nepodaří, protože Pralitzsův tester změn, v dimesexta pohonu zodpovědný za neutralizaci pěti- a šestidimenzionálních jevů, selhal.

Mezitím zavolá Taškar Ginkoraš na pomoc flotilu čtyřiceti pěti Dětských klanů. Životní cyklus Děklů (Dětských klanů), potomků takerských kolonistů v okrajové oblasti Gruelfinu, projde díky genetickým změnám zrychlením. V deseti letech jsou již pohlavně zralí, v osmnácti začíná jeich stárnutí. Ve věku dvaceti let jsou Děklové, dosahující velikosti lidského dítěte, zadrženi Staropolicií, popravčí četou složenou z normálně velkých a dlouhožijících Cappinů, a vhozeni do konvertoru. Ve své nenávisti ke smrti Děklové kočují a slavnostmi a orgiemi se snaží svému životu dát co největší smysl. Zároveň jsou bezohlednými bojovníky.

Protože se cítí být Takery, letí příslušníci klanů pod vedením svého vrchního velitele, deset let starého Pentšypon - Kaly 896 z klanu Murra, s přibližně dvěma sty tisíci kosmickými plavidly do útoku proti minigalaxii Moršaztas. Dne 6. července narazí v prostoru mezi Gruelfinem a minigalaxií na sto tisíc technicky vyspělejších lodí Ganjasů. V naději, že se obě loďstva vzájemně zničí, stáhne Ginkoraš své vlastní jednotky. Když ztratí Děklové ve vesmírné bitvě deset tisíc lodí a Ovaron se svými svazy ustupuje do Moršaztasu, přeruší Perry Rhodan opravářské práce na Pralitzsově testeru změn, přilétne s MARCEM POLEM k plavidlům Děklů a dne 7. července se i s Atlanem vydá v pomocném člunu na MURRAC, loď Pentšypona - Kaly 896. Pozemšťan a Arkonidan dokážou klanovému veliteli, že Ginkorašovo tvrzení, že Ganjasové chtěli vyhubit Děklany, je nepravdivé. Nakonec se MARCO POLO přesune do ganjaské loděnice.

Rhodanova odhalení zasela do Pentšypona - Kaly 896 nedůvěru. Děklan přistane na Ginkorašově rezidenční planetě Arptof a zjistí, že kat na klanové lodi je normální Taker a Taškarův agent. Protože se kromě toho dozví, že Taškarové vytvořili před tisíciletími Děklany za pomoci genetických manipulací jako koloniální vojsko pro vnější části své galaxie, usmrtí Pentšypon - Kala 896 Ginkoraše a posléze vyhlásí ovládnutí takerské říše Dětským klanem.