Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1687
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1687
Název:Cizinec na Titanu
(Fremde auf Titan)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1212 NGL = 4799
Dvě zcela různé bytosti - mají ale společný cíl
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - nesmrtelný Pozemšťan požaduje experimenty s Vřeteny

Myles Kantor - mučí ho starost o jeho družku

Icho Tolot - Haluťan s pocitem rodičovství

Jednička - první vřetenová bytost je zvědavá

Paula Cganda - pedagožka dostane těžký příkaz

Při vyšetřování těžce zraněné Kallie Nedrun na Mimasu je v ní objeven pro lidi netypický nástavec z aminokyselin na zinkovém prstu, regulátorské jednotce jejího genotypu, onen genetické prvek, který je zřejmě odpovědný za generaci Vřetenové bytosti v CHIMAIŘE. Záhadným způsobem Kallia Nedrun ve stavu kryokonzervace mluví v cizí řeči, kterou tu a tam používala během spánku.

Pod největším utajením nechá Myles Kantor na jednom tendru nové hanzovní koggy třídy MATRIX PAVO, SERPENS, MUSCA a VELA vybavit třicetimetrovými, odhoditelnými bezpečnostními koulemi. 15. května 1212 NGL vede Kantor v bezpečnostní buňce koggu PAVO nový pokus se Vřeteny, ze kterého vznikne 1.81 metru velká a osmdesát dva kilogramy těžká lidská vřetenovitá bytost, která je mužského pohlaví, ačkoliv je posádka lodi tvořena převážně ženami. Průzkumy udávají, že jako Dvojka nazvaná bytost má genetické vlastnosti průměrného Terrance. Jak halutská vřetenovitá bytost Jednička, tak i Dvojka, školená speciálními roboty, zpočátku prudkou rychlostí přijímá velké množství obecných vědomostí a nakonec se specializuje na astronomii. Informace o svém původu a expedici BÁZE k Velké prázdnotě1) jsou vřetenovité bytosti vědomě odpírány. Když do 21. května nenastoupí u Dvojky žádná degenerace, rozhodnou se odpovědní k vytvoření sedmi dalších vřetenovitých bytostí. Perry Rhodan přitom odmítne z důvodů kontrolovatelnosti požadavek neterranců na vřetena. Zatímco Michael Rhodan a Julian Tifflor si pro plánované pokusy vezmou koggy typu PAVO MUSCA a VELA, odebere se Ronald Tekener k Hanzovní kanceláři Draffer a Reginald Bull s Alaskou Saedelaerem ke staré kosmické pevnosti Cantarů2) poblíž slunce Wild Man3). Boris Siankow odlétá s koggem SERPENS k planetě Taquar.

Když je v zabezpečeném sektoru UREO III Ocelové pevnosti na Titanu, ve které žijí obě Vřetenovité bytosti, spatřen černý stín, vyzve Rhodan Voltaga k rozmluvě, ale ten odmítá, že by opustil Rhodanův dům v Terranii. Vandemarova dvojčata potvrdí jeho výrok.

25. května jsou Jednička a Dvojka přivedeni k sobě. Svýma očima si obě vřetenovité bytosti, které se poznají jako stejnorodé, bleskurychle vyměňují astronomická data, aby společně vytvořili kosmologický referenční systém.

Zatímco si vynutí komunikaci přes terminály, brzdí Terranci informační přenos mezi vřetenovými bytostmi. Jednička nechá Dvojce předat 32 uprostřed zalomených kovových lamel o délce osm centimetrů a šíři čtyř centimetrů s úkolem, vyrobit z nich plochu o velikosti 64 centimetrů čtverečných. Dvojka problém rozřeší tak, že železa údery pěstí rozbije a jednotlivé části poskládá do mřížkovitého obrazce.

Jedička a Dvojka cítí, že jejich určení, které neznají, souvisí s kosmickou prázdnotou. Aby mohli uvolnit v sobě skryté vědomosti, požaduji vřetenovité bytosti, aby se mohli seznámit se svými druhy. Nakonec se člověku podobná vřetenovitá bytost vlastní silou prořeže kovoplastikovou stěnou cely, aby se dostala k Jedničce.

Mezitím se odebere Kantor, který je trápen sebepochybnostmi, ke Kallii Nedrun4).