Perry Rhodan 1686 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1686
Název:Bytost z vřetena
(Wesen aus der Spindel)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1212 NGL = 4799
Experiment Haluťanů se podaří - Pozemšťané se odváží k opakování
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan experimentuje s Vřeteny a segmenty

Michael Rhodan - Perry Rhodanův syn provede choulostivý pokus

Myles Kantor - vědec je zoufalý

Gucky - myšob je zvědavý

Cyrn Dow - zvláštní Hanzovní specialista

Když Icho Tolot 12. dubna 1212 NGL na Halutu v přítomnosti Lingama Tennara1), Tarca Bottama a Murona Preyla v hyperprostoru otočený segment vpraví do Vřetene, vznikne z něj v jen pět minut trvajícím procesu Jednička, bytost s negativní strangeness, která se v každém detailu podobá dospělému Haluťanovi, disponuje všemi tělesnými vadami a duchovními schopnostmi Haluťana, ale zkušenosti má jako novorozenec.

Poté co Tolot a Tennar na Titanu informují o úspěšném experimentu, je 24. dubna v Oortově mračnu pod vedením Michaela Rhodana a Mylese Kantora pokus opakován ve stometrovém křižníku CHIMAIRA, ve kterém se nachází jen Terranci. Kantor vsadí segment a vznikne vřetenová bytost Dvojka, která se v rychlé metamorfóze přemění v mužského Terrance, poté ale podlehne bolestivým deformacím. Dvojka zaútočí na posádku CHIMAIRY a poškodí svými mocnými silami a svou nadmíru rychlou chápavostí cíleně důležitá zařízení lodi, kromě jiného i hypervysílačku. V monstrum se měnící vřetenovitá bytost zabije dva Hanzovní specialisty a těžce zraní Kallii Nedrun. Pozemšťané jsou nakonec nuceni se stáhnout do space-jetu. Kantor ale zůstane tajně v CHIMAIŘE, aby svou ženu pomstil a dozvěděl se víc o Dvojce. V přímé konfrontaci si vyvine vědec soucit pro trýzněného tvora a opatří mu přístup k hlavnímu syntronu, jehož informace začne ctižádostivě přijímat. Michael Rhodan, Cyrn Dow2) a Bella Moon, kteří se na palubu vrátili, aby Kantora zachránili, se dostanou do nebezpečí života, protože jejich SERUNY vykazují záhadná selhání. Prchající space-jet ale zalarmuje Reginald Bullův CIMARRON a Gucky odnese čtveřici Terranců teleportací do bezpečí z CHIMAIRY3).

26. dubna roztrhá Dvojka vnější pouzdro křižníku a vystřelí do vakua vesmíru.

Zatímco vědci pátrají po příčinách neúspěchu, věnuje se Tolot na Titanu s velkým zaujetím výcviku halutské vřetenové bytosti Jednička.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál