Perry Rhodan 1728 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1728
Název:Naděje pro Terru
(Hoffnung für Terra)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Letí do Sluneční soustavy - je to návrat do chaosu
Hlavní postavy románu:

Moira - bývalá žoldnéřka má vynikající návrh

Homer G. Adams - nejstarší Pozemšťan se musí jasně rozhodnout

Densee a Ciriac - dvě ayindijské vědkyně

Boris Siankow - nexialista vidí ovoce své práce

Perry Rhodan - Pozemšťan si troufne pohlédnout do chaosu

Po návratu k BÁZI se nositelé buněčných aktivátorů snaží její posádce objasnit smysl boje proti Abruse a povzbudit jí k výdrži. Po 10 dnech pobytu v Parresu se nesmrtelní vydají 21. července 1217 NGL zpět do systému Aariam. Ayindiové nabídnou Perrymu Rhodanovi novou rejnokovitou loď, ale Pozemšťan a jeho přátelé se vzepřou požadavkům arogantních koordinátorek a chtějí provést další akci v oblasti Abruse až budou mít dostatek informací. Během psychologické tahanice, v jejím průběhu nositelé aktivátorů a Moira několikrát přelétnou z BÁZE do Aariamu a zpět, se 15. července vynoří Philip1) a vypravuje o vývoji ve Sluneční soustavě2) a o procesech kolem Hamamešanů a jejich zboží3). Když Rhodan požaduje tři rejnokovité lodě, se kterými by let do Mléčné dráhy trval jen osmdesát dnů, nabídne Moira, že tam několik nositelů aktivátoru odveze se STYXEM během dvou týdnů.

S Rhodanem, Dantonem, Bullem, Adamsem a Ayindijskými vědkyněmi Densee a Ciriac dorazí Moira 31. července do Sluneční soustavy. NATHAN poskytne sice Rhodanovi a třem ostatním nositelům aktivátorů přístup do OCELOVÉHO DVORA, odmítne ale předat jakékoliv informace o tajemném projektu4), který se nazývá »Insedeout«5). Protože se Moira kvůli svému symbiontu Kibbovi, stejně jako obyvatelé Parresa, musí držet dál od krystalického pole Marsu, přiblíží se Densee a Ciriac, kterým záření Abruse v Parresu nemůže uškodit, 2. srpna sami ke čtvrté planetě Slunce. Když Boris Siankow současně provede aktivaci DORADO II, v oblasti krystalického pole umístěné novostavby porleytského dimenzionálního stroje6), žádají Ayindiové důrazně, ale bez dalšího vysvětlování, že časoprostorová struktura musí v oblasti Marsu zůstat porézní7). Po prudké hádce podpoří Siankow Ciriac, která se pod nebezpečím života přiblíží se STYXEM k DORADO II a stroj v poslední sekundě vypne. Po přistání na Marsu tvrdí Ayindiové, aniž by ale dali důkazy, že záchrana pro Mars může přijít jen z Arresa. Teprve dodatečně vysvětlí Moira, že Ciriac se se svými 400 lety blíží ke konci života, a marně doufá, že v krystalickém poli Marsu nalezne čestnou smrt, a teď hledí vstříc rychlému inteligenčnímu úpadku.

V neposlední řadě kvůli ohrožení Mléčné dráhy Hamamešem se Adams rozhodne zůstat ve Sluneční soustavě. Mezitím začne 8. května Hanzovní specialista Cyrn Dow8), který na Misoma-II vyšetřuje zločinecké intriky Skokanů a ve kterém se probudí duch ďábelsky geniálního a zdánlivě nad Goronotogou zahynuvšího otce Cynana Dowa, neúmyslně vyvolávat záhadnou zkázu a způsobovat četné exploze. 2. srpna ho jeho partner Shep Darona přivede těžce zraněného a v bezvědomí k Adamsovi. Hanzovní šéf, který zná tajemství Cynana Dowa9), nechá Cyrna Dowa ošetřit na Mimasu. Zatímco STYX s Perry Rhodanem, Dantonem, Bullem a Ayindii 6. srpna opustí Sluneční soustavu, ohlásí se duch Cynana Dowa a hrozí Adamsovi, že tělo jeho syna se pro něj stane nástrojem pomsty. Adams se domnívá, že by mohla pomoci Cyrn Dowova sestra, která ovšem neví nic o existenci svého bratra a která se zdržuje na palubě BÁZE10).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál