Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1729
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1729
Název:Krystalický požár
(Kristallbrand)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Tajná zbraň Eventail - Abruse je aktivní
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan vyvolává tlak na Ennoxe

Atlan - Arkonidan se s TYRONOU dostane do nesnází

Ronald Tekener - Smíšek má rád nebezpečí

Alexius Bullet - velitel oddílu Beausolejců

Karla Zazis - bojovnice prožije podivné setkání

Atlan, Philip a ostatní v BÁZI zůstanuvší nositelé aktivátorů podniknou společně s TYRONOU a CADRIONEM bezvýsledný let ke kulovité galaxii Maridur, která je nejsilněji ohroženou oblastí v oblasti Ayindiů. Beausolejci, kteří jsou pro velké ztráty1) mezitím posměšně nazývání Beaumortelové, se zdráhají účastnit se dalších operací v Arresu. Po návratu 20. srpna 1217 NGL připomene Perry Rhodan Cajunům závazek, na který přistoupili účastí na druhé expedici Coma, a objasní jim, že akce v Arrresu slouží nepřímo k záchranně Sluneční soustavy.

Ayindiové předají galaktikům souřadnice, které získali s Paunarem z ABKOSU2), kde se má nacházet loděnická planeta3) nebo akademie Abruse, kde vznikají velitelé nebo stratégové jako Cryzz4) a Smezz5). TYRONA, CADRION a nová rejnokovitá loď, kterou Rhodan pokřtí CIRIAC, vyrazí s nesmrtelnými a 50 Beausolejci, které vedou Alexius Bullte, Joseph Broussard jr. a Michael Doucet, k neznámému cíli. Po několika střetnutích se sněhovými vločkami, objeví Reginald Bull, Gucky, Alaska Saedelaere a dvojčata Vandemarova na jedné planetě šesté sluneční soustavy, kterou s CADRIONEM navštívili, loděnici3) připomínající kopuli, nenajdou tam ale žádného velitele. Po desetidenním letu dorazí rejnokovitá loď na dohodnuté souřadnice u pulzaru Sněhulák. CIRIAC, ve kterém se zdržují Perry Rhodan, Roi Danton, Philip, Icho Tolot a Myles Kantor a který dokáže imitovat sněhovou vločku, se dostanou opakovaně do konfliktu s loděmi Abruse, jsou nuceni jednu abrusskou planetu zničit pomocí nové ayindijské strukturální bomby pomocí krystalového požáru. Nakonec rovněž doletí ke Sněhuláku. Také Paunaro, který se s TARFALOU oddělil od TYRONY, tam také dorazí.

Po boji se sněhovou vločkou selže Atlanově TYRONĚ, k jejíž posádce patří Ronald Tekener, Dao-Lin-H'ay a Julian Tifflor, nadsvětelný pohon. Zjistí se ale, že za to můžou Beausolejci, kteří formovací energií proměnili strukturu svého příbytku. Při příletu k jednomu krystalovému světu je TYRONA náhle přepadena krystalickým vějířem. Nová zbraň, které Beausojelci dají jméno Eventail, mění rejnokovitou loď pomocí obávaného Zledovění6) pomalu v krystalickou strukturu. Aby je zachránil, nechá Atlan Beausolejce vysadit na druhé planetě systému, která dostane jméno Opal. Tam pozoruje Karla Zazis jak krystalický prach přijme formu humanoidní bytosti a pokusí se s ní navázat kontakt. Když se žena dotkne útvaru, tak se rozpadne. Ostatní Beausolejci jsou přesvědčeni, že Karla Zazis byla oklamána projekcí Abruse. Během letu ke Sněhuláku zničí krystalizace pohon TYRONY. Teprve když Philip překoná strach7) a dostane se zkratkou z CIRIACU do postrádané lodi, dozví se ostatní galaktikové o osudu TYRONY, zachrání posádku, vezmou následně na palubu Beausolejce a vrátí se zpět do systému Aariam8).