Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1731
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1731
Název:Beaumortelové
(Die Beaumortels)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
Vrací se z akce zpět - jsou ale jaksi jiní
Hlavní postavy románu:

Joseph Broussard jr. - velitel Beausolejců musí bojovat proti nečekaným problémům

Alexius Bullet - Beausolejec pozoruje, jak se mění

Lugia Scinagra - zástupkyně velitele musí začít s nepopulárními akcemi

Hamiller - »srdce« BÁZE reaguje znovu zvláštně

Karla Zazis - vzpomene si na setkání na Opalu

Během návratu k BÁZI překypuje zejména padesát Beausolejců z TYRONY, které pod vedením Alexiuse Bulleta ztroskotali na Opalu1), radostí ze života, ale brzy začnou vykazovat první symptomy jinakosti. Dotyk jiných lidí u nich způsobuje pocit bolesti nebo elektrické rány. Rány nekrvácí a spontánně se zacelují a zůstávají bez jizev. Stále více se 50 Beausolejců cítí cize a začínají cítit při přítomnosti ostatních nelibost a bolest, zatímco mezi sebou si propůjčují vzájemnou sílu. Teprve po více než týdnu si vzpomenout, jak na Opalu z nich samých krystalický prach vytvořil věrné obrazy a spojil je s bytostí vyšší hodnoty, přičemž tak opustili krystalický stín2). Když Beaumortel Paul Conte zabije lékaře, který byl na cestě objevit jejich cizost, všimnou si nakonec Lugia Scinagra a ostatní členové velení lodi Bulletovi skupinky. Protože v nich vidí posly, které se zřetelem na blížící se převratnou kosmickou událost3) očekává, snaží se je Hamillerova trubice zpočátku chránit.

Po návratu je Bulletovými lidmi obsluhovaná korveta BAS-KO 11 obstoupena v hangáru oddíly Arlo Rutana, ale ačkoliv jejich těla už vykazují jasné příznaky likvidace a tlení, pronikne padesát Beaumortelů do BÁZE, zatímco bezohledně použijí děla člunu a odpálí předtím nainstalované bomby. Pokusí se proniknout k Hamillerově trubici a převzít nosnou loď, ale hlídka Ayindiů si všimne energetických výbojů boje. Moira přiletí poté k BÁZI, dostane se neviditelná k Beaumortelům, zjistí, že jejich úpadek mezitím pokročil dál, a je přitom téměř objevena, protože dokonalá absence jakékoliv životní energie v člověku podobných bytostech přivádí symbionta Kibba k zuřivosti. Moira pochopí, že se Abruse podařilo vytvořit dvojníky Beaumortelů a že aura život udržujících chameleónských molekul nechala beztak rychle pomíjející pseudoživot ještě rychleji degenerovat.

Poté co je BÁZE dalekosáhle evakuována, požádá Hamillerova trubice v krajní nouzi Moiru o pomoc, ale Beaumortelové se zcela rozpadnou, dříve než může žoldnéřka zasáhnout4). Moira se musí zříct dohodnuté odměny, že pozná tajemství Hamillera5).