Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1730
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1730
Název:Spojenec
(Der Verbündete)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1217 NGL = 4804
V prastaré kosmické lodi - hledají odkaz Barayenů
Hlavní postavy románu:

Isouder - imunní Barrayd na nebezpečném letu zónou smrti

Mila a Nadja Vandemar - dvojčata zkoumají prastarou kosmickou loď

Perry Rhodan - Pozemšťan jde za novým cílem

Sirlis - šéftechnička Ayindiů

Alaska Saedelaere - podnikne druhý výpad za tajemstvím Baraydů

12. září 1217 NGL vysvětluje ayindijská šéftecnička Sirlis nositelům aktivátorů, že jejich vědci pracují na protiprostředku proti vražedným krystalům Eventailu, který způsobuje krystalické zledovění. I na odstranění z Marsu vycházejícího nebezpečí už Ayindiové pracují. Uspokojivý koncept ale ještě nevyvinuli1). Když jsou CAJUN a nový CADRION vybaveny na technickou úroveň CIRIACU, odstartují nesmrtelní 15. září, bezprostředně po událostech v sektoru Maridur, k systému Dolphor2), aby na návrh Alasky Saedelaereho v Utiekkově věži3) hledali další informace.

Po přistání na Yolmoru se galaktici dozvědí, že Barraydové Abrutianské posly s podporou nového spojence ničivě odrazili a vyslechnou si zprávu imunního Isoudera:

Jako druhý nejmladší imunní z období Thirne na Ouidane2) objeví Isouder se svou akční partnerkou Amarinou akademickou planetu Abrutianů a potká nakonec loď Voltaga4), které kyberklon na památku na genokováře z Qylinamu5) dá jméno MAMERULE. Protože Barraydové, kterým jsou lodě Ayindiů neznámé, mají cizince za posla Abrutianů, zahájí na něj palub a přilákají tak flotilu sněhových vloček, jejichž útok způsobí pád stíhačky typu Phoor na druhou planetu malé sluneční soustavy. Protože jeho partnerka přitom zemře, pojmenuje Isouder krystalický svět Amarinin hrob. Voltago zničí jednotky Abruse a nalezne nakonec zřícenou stíhačku. Váhavě získá mutant Barraydů, který se už vzdal jakékoliv naděje na cestu domů, důvěru kyberklona. Krátce když CADRION, MANAGA a TYRONA opustili soustavu Dolphor6), dorazí Isouder a Voltago na Yolmor.

Barraydové vyprávějí, že je Voltago před několika dny opět opustil. Prohlídka Utiekkovy věže, které se účastní duchovní vůdce Piior, proběhne nejdříve bez výsledku, ale Nadja Vandemar narazí na konec, následujíce tajemný šum, na tajný archív starých Barayenů. V něm se udává, že boj proti Abruse začal už před 4 miliony lety. Tenkrát byla při mocné bitvě asi stotisícová flotila legendární ayindijské velitelky Avanaty odříznuta od cesty zpět. Prestiž velitelky byla tak velká, že vznikla pověst, že se Avanatina armáda jednou vrátí s trojnásobnou silou a Abruse definitivně zničí7).

Když je 30. září jasné, že Eventail připomínající efekt se šíří směrem k systému Dolphor, a tři rejnokovité lodě odstartují, objeví se překvapivě Voltago a vyzve Perryho Rhodana, aby přišel na MAMERULE. Tam ukáže kyberklon Terranci krystalické mrtvoly Alexiuse Bulleta a ostatních 49 Beausolejců z TYRONY, které Rhodan domněle odvezl do BÁZE8).