Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1741
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1741
Název:Hamiller jedná sám
(Hamillers Alleingang)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1218 NGL = 4805
Velitel BÁZE jedná - a přinese všechny na okraj katastrofy
Hlavní postavy románu:

Hamiller - velitel BÁZE na zmatené samoakci

Lugia Scinagra - zastupující velitelka je zoufalá ze syntronu

Moira - Ayindijka jako zastánkyně pro galaktiky

Perry Rhodan - nesmrtelný má strach o 12000 galaktiků

Michael Rhodan - dokáže se v rozhodující moment extrémně ovládat

Ayindiové protestují sice proti nedomluvenému vniknutí BÁZE do systému Aariam, na nosnou loď ale nezaútočí. Hamillerova trubice ignoruje všechny příkazy lodního velení a všechny protesty posádky. Pokus Lugie Scinagry odpojit centrální segment se nepodaří, protože Hammiler učinil potřebná opatření. Velící mozek BÁZE odůvodňuje své počínání výrokem, že se posel ID nedostavil a že se superinteligence zdržuje v Arresu a čeká na podporu nosné lodi a její posádky. Přitom se jedná o záchrannou akci pro standardní universum1). Aby v oblasti Abruse ležícího cíle co nejrychleji dosáhla, zatíží Hamillerova trubice pohony BÁZE až na doraz kapacity a způsobí přitom zkázu několika zásobníků energie. Když nakonec hrozí také výpadek gravitrafových zásobníků, předá Hamiler velení Lugie Scinagře. Zatímco se zásobníky opět nabíjejí, nechá zastupující velitelka odstartovat křižník BAS-KR-19, aby přivedl pomoc. Na palubě se nachází speciální komando, skupina dvaceti členů posádky, které Lugia Scinagra již při příletu k Velké prázdnotě vybrala pro případ konfliktu s velící syntronikou.

Mezitím žádají nositelé aktivátorů, jejichž rejnokovité lodě se nachází na palubě BÁZE, Ayindie v systému Aariam o pomoc. Protože ti jsou ale vystaveni mocné ofenzívě Abruse a nemají k dispozici žádné další rejnokovité lodě, vydají se na pronásledování BÁZE ATLANTIS, MONTEGO BAY, LEPSO, NJALA, HALUTA a TARFALA, obsluhované dobrovolníky. Ta je Ayindii zaměřena v oblasti 300000 světelných let dlouhého koridoru, který Abruse od pádu Mariduru2) buduje směrem na Barsador, centrální galaxii Ayindiů. Aby spojencům pomohl, nechá Iaguul3) galaktické jednotky rejnokovými loděmi odtáhnout vysokou rychlostí na hranice Abruse. Nyní silně planoucí symbol galaxie na rameni Mylese Kantora4) označí Paunaro za indikátor pro ID.

31. ledna 1218 NGL zachytí MONTEGO BAY sněhovou vločkou pronásledovaný BAS-KR-19. Michael Rhodan pozná ale v poslední sekundě, že Spencer Donk, Jacco Arrow5) a ostatních osmnáct trosečníků je už dávno abrusským pseudoživotem6) a že pravá posádka zkrystalizovala. S pomocí Philipa, který po delším váhání obětuje dvě ze tří zkratek, které mu ještě zbývají před regenerací na Mystery, najde nakonec BÁZI a Perry Rhodan nechá Arlo Rutanovými Ertrusany zničit obložení Hamillerovy trubice. Ze syntroniky, které poté vypne své ochranné štíty, vyleze Ernst Ellert7) a vysvětluje, že jako posel ID převzal BÁZI8).