Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1756
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1756
Název:Pán Mléčné dráhy
(Herr der Milchstraße)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Velká kosmická záhada / Hamameš
Vydáno poprvé:1995
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1220 NGL = 4807
Na cestě do Oktantu Mereosch - Beausolejci v akci
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan se ocitá nedopatřením v roli pána Mléčné dráhy

Joseph Broussard jr. - Beausoleil zkoumá s myšobovou pomocí hamamešskou planetu

Adrom Cereas - obchodní kníže v Oktantu Mereosch má rád zlomyslné mocenské boje

Gucky - Ilt ve svém živlu

Landra Aumedek - pletichářská princezna

V BÁZI1), která společně s PARACELSUSEM2) zaujala pozici nedaleko pohraniční stanice SCHERMOTT, se kupí stížnosti Hamamešanů, kteří Perryho Rhodana označují jako »Pána Mléčné dráhy« a tak ho činí zodpovědným za řádění Imprint-Outlaws v Hirdobaanu. Cryper Knat-Oran předá poselství, ve kterém Atlan Perry Rhodanovi oznamuje, že s Ronaldem Tekenerem na vlastní přání doprovází Coram-Tilla do Queenerochu3).

O něco později pozve princ Moscher, syn obchodního knížete Adrom Cerease z Mereosche, Rhodana jménem svého otce na jeho rezidenční svět Antantotas. Protože zároveň hrozí popravou 4000 v systému Malaya zatklých Outlaws, pokud nedostane high-tech-produkty jako náhradu za jejich údajné zločiny, odlétají Rhodan, Reginald Bull, Gucky a Beasolejci4) s ATLANTIS a CIMARRONEM do systému Malaya. Tam zkoumají Hamamešané prastarý fragmentální křižník BOX-1719, se kterým 4000 galaktiků přiletěli do Hirdobaanu. Život u dvora obchodního knížete ovládají intriky a nedůvěra. Aby Rhodana dostal pod tlak, oznámí Adrom Cereas otevřeně, že jeden z Outlaws zavraždil jeho milovaného syna Klerina. Plophosan Arish Mantel má být společně s mrtvolou prince upálen, ale Gucky v poslední sekundě muže zachrání, který se na bývalou loď Posbiů dostal jen proto, že hledal svého závislého syna. Pomocí telepatie zjistí myšob, že skutečným vrah byl pověřen Infothekem Glentschimem, který v labyrintu pod knížecím palácem se svými novici bdí nad bezpočtem dokumentů a objektů z dějin planety. Aby Glentschima zajmul, pronikne Gucky, Joseph Brousard jr. a několik Beasuolejců do Infotheky. Myšob přitom získá informaci o před stoletím z Oktantu Mereosch vyslané obchodní karavaně, která vykazuje jasnou paralelu ke karavaně do Mléčné dráhy a padne mu do rukou činkovitý relikt ze stejné doby.

Když mu myšob vydá Glentschima, propustí je Adrom Cereas z Mereoschu. Hamamešané dostanou vyřazené přístroje ze zásob galaktiků, a Rhodan nechá 4000 roztroušených Outlaws z téměř zničeného fragmentálního křižníku odvézt do BÁZE5).