Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1808
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1808
Název:Přistání na Lafayette
(Landung auf Lafayette)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:18.4.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 NGL = 4875
Bažinatý svět Beausolejců - hrozivá invaze začíná
Hlavní postavy románu:

Joseph Broussard jr. - bývalý Beausolejec chce strávit své stáří v klidu

Pepe - duševně trochu opožděný obyvatel Lafayette

Anja Shriver - xenobioložka a velitelka výzkumné stanice Camp Mirage

Fran Duret - na bažinatém světě se cítí nepostradatelná

Aaron Cremer - velitel bojové jednotky LSP

Na odlehlé, bažinaté planetě Lafayette si pokojně pracuje vědecká stanice Camp Mirage. Nic jí neschází, má pouze nízký rozpočet. Jednoho dne vypadne veškeré spojení a pro vědce i veterána lodi BÁZE Josepha Broussarda začíná noční můra. Do Galaxie pronikly neznámé lodi a rozsévají hrůzu a zkázu...


1. prosince 1288 NGL v Camp Mirage, vzdálené výzkumné základně v bažinatém lese Lafayette, čtvrté planetě slunce Collore, je očekávána delegace LSP, která má rozhodnout o dalším provozu. Ve stanici vedené xenobioložkou Anjou Shriverovou žijí také tři bývalí Beausolejci Joseph Broussard jr., Michael Doucet a Dewey Balfa 1), kteří po svém návratu z druhé expedice Coma2) zpočátku pracovali jako animatéři na BÁZI, ze které se stala herna. Při jedné rozmíšce tam Broussard utrpěl poškození mozku, které nešlo zcela odstranit ani po implantaci čipu, a stáhnul se proto po svém uzdravení v roce 1270 NGL se svými oběma přáteli na svůj domovský svět Lafayette.

V poledne 1. prosince začne hyperpřijímač Campu vydávat stakkatovitě ječivé zvuky. Současně začne mužstvo zažívat strastiplná muka. Broussard, který se ukáže být imunní, sice zařízení vypne, ale kvůli neustále přicházejícím zaměřovacím paprskům jsou Pozemšťané neustále trápeni brnivou bolestí hlavy a pocitem dezorientace. Následujícího dne zachytí zaměřovače Campu fantómový obraz 450 metrů dlouhé lodě s ostnatými výrůstky, která se nachází 400 kilometrů daleko v pralese. Když bolestivé záření zintenzívní a je tak jasné, že »ježatka« objevila Camp Mirage, opustí Pozemšťané stanici. Krátce na to jí 3 dvacet metrů dlouhé, ploché létající objekty bodlinatými výrůstky zničí. Při útěku potká Anja Shriver a její lidé delegaci LSP, která je rovněž trápena cizím zářením. Rušivé pole zabraňuje jakémukoliv kontaktu s hlavním městem Swamp City.

Skupinka, která se pokusí proniknout k cizí kosmické lodi, objeví 15 metrů široké a 7 metrů vysoké kopule s mnoha vibrujícími, žihadlům podobnými anténami. Broussard sestřelí jeden ze tří metrů vysokých vejčitých objektů, který poletuje mezi kopulemi. Dříve než vejce exploduje, vyteče z něj houževnatá, živoucí hmota zelené barvy a rozpadne se. Krátce na to se několik ježkovitých vajíček pokusí Pozemšťany zahnat ke své lodi. Když se úderná skupina začne bránit, je nemilosrdně napadena. Jen Broussard a prostoduchý mladý Lafayeťan Pepe uniknou z masakru a dostanou se k shiftům, u kterých se zdržují ostatní uprchlíci. Následně ale dojde k novému útoku žihadlových lodí, které zničily již Camp Mirage. Znovu přežije jen Pepe a starý Cajun. 7. prosince vyrazí se starobylým výzkumným robotem Bunnym do Swamp City, aby Mléčnou dráhu informovali o událostech na Lafayette3).