Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1807
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1807
Název:Kůže zla
(Die Haut des Bösen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:11.4.1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1288 NGL = 4875
Kummerog se probouzí - jeden Pozemšťan se stane zrádcem
Hlavní postavy románu:

Kummerog - tajemná cizí bytost se probouzí ke zhoubným aktivitám

Cistolo Khan - komisař LSP má víc problémů najednou

Bruno Drenderbaum - Khanův asistent je konfrontován se zajímavým nebezpečím

Katie Joanne - nesvědomitá novinářka

Pavel Morquoise - kapitán obchodní lodi organizace TAXIT

Perry Rhodan přistane se svými společníky Reginaldem Bullem a Alaskou Saedelaerem na Trokanu - a nečekaně zmizí v hřibovitém chrámu. Místo něj se objeví cizí bytost, s níž se zprvu nelze ani domluvit, a která v sobě skrývá obrovské nebezpečí: Kůže zla. Kummerog může být spokojen...


Zatímco vědci GILGAMEŠE I s Mylesem Kantorem dál neúspěšně zkoumají Hřib na Trokanu1), začne Kummerog v bezvědomí na klinice na Mimasu oddělovat kůži. Současně se regeneruje ho oddělená levička. 4. listopadu 1288 NGL dorazí 200 metrů dlouhá válcová loď PRETTY PLAID Plophosana Pavla Morquoise na hranici Sluneční soustavy. Obchodník organizace TAXIT2) doufá, že díky svému přátelství s Bruno Drenderbaumem by mohl navázat obchodní styky s Herreachy.

Poté co se o čtyři dny později probudí, vysvětluje Kummerog, že je trosečník, který v galaxii Bröhnder při nehodě přišel o ruku, jako jediný se s kosmickou lodí dostal do neznámé stanice a tam narazil na nějaký most. Na něm upadnul do strnulosti a nějaká síla ho hnala kupředu, dokud se neobjevil na planetě Trokan. Už jen kvůli Kummerogově mýtu Herreachů je Cistolo Khanovi, Mylesi Kantorovi a Bruno Drenderbaumovi jasné, že vyprávění cizince se nezakládá na pravdě. Protože se obává, že jen tak bude moci Perryho Rhodana, Reginalda Bulla a Alasku Saedelaereho najít, předá Kantor Kummerogovi hvězdné mapy, aby tak identifikoval galaxii Bröhnder.

Aby se dostala ke Kummerogovi a získala informace o projektu Camelot, pokusí se novinářka Katie Joanne od Cruno DeFaase, vedoucího redaktora Sol-Telu, který byl na Mimas poslán, 14. listopadu dát Kantorovi do kelímku s pitím tajně psychodrogu. Pohárek ale vypije Drenderbaum, kterého bezprostředně poté napadne nová Kummerogova kůže a on se tak dostane pod kontrolu Cantrellského mutanta. Omráčí Kantora a prchne s Kummerogem ve space-jetu z Mimasu. Kvůli psychofarmaku, které ji asistent Cistolo Khana přitom aplikuje, ztratí Katie Joanne, jediná svědkyně, vzpomínky na celou událost. Drenderbaum zamíří s jetem k PRETTY PLAID a přiměje Morquoise, který si nevšimne, že je jeho přítel pod Kummerogovou kontrolou, aby opustil Sluneční soustavu. Když loď TAXITU potká jen nejasně znatelný, 500 až 600 metrů velký objekt, jehož objekt je pokryt ostnatými výrůstky, je zasažena zaměřovacími paprsky ultravysoké hyperfrekvence, které u všech živých tvorů na palubě vyvolávají silnou nevolnost a kterou hyperrádiové přijímače reprodukují jako stakkatovité klepání. Bez dalšího vysvětlování prohlásí Kummerog, který cizorodé impulzy zná3), že se Mléčná dráha dostala do akutního nebezpečí. V téměř neobydlené oblasti galaktického centra, do které Morquoise odletěl na Drenderbaumovo přání, opustí Kummerog a jeho otrok PRETTY PLAID ve space-jetu. Následně odpálí cizinec z Bröhnderu minu, kterou Drenderbaum dříve v obchodnické lodi uložil4).