Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Khan, Cistolo
hledat

Khan, Cistolo

(přesměrováno z: Cistolo Khan)
Informace o postavě:
Národ:Pozemšťané
Khan, Cistolo
Khan, Cistolo
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1800: Trokan se probouzí
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1986: Souboj gigantů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Cistolo Khan byl od roku 1280 - 1281 NGL až do zrušení tohoto úřadu v roce 1291 NGL Komisařem LSP.

Vzhled a charakter

Je to korpulentní, ale ne tlustý muž, měřící přesně dva metry. Je impozantní. Tento europozemšťan pocházející z iberijského poloostrova, má vlnité tmavohnědé vlasy, na šíji sahající až k ramenům. Nosí krátké strniště, má lehce cynicky ohnutý horní ret a tmavohnědé oči. Cistolo Khan je velice charismatický, i v davu rychle upoutá pozornost. Má silné, ale ne hrubé ruce. Khan zpravidla nosí světlý, hrubý civilní oděv, připomínající starobylý džudistický úbor. V pasu jsou tyto šaty staženy širokým koženým opaskem. Khan si obouvá vysoké holínky z flexibilního plastického materiálu, v jediné kapse na prsou nosí pera a psací fólii. Jako komisař Ligy se nespokojuje s polovičatostí.

Dějiny

Cistolo Khan se na scéně poprvé objevil dne 1. září 1255 NGL. Když jím vedená hanzovní karavana přilétla k Size, zjistilo se, že všichni zbývající Siganci beze stopy zmizeli. Khan pak jménem LSP nařídil vyšetřování a převzal nad Gladorovou hvězdou protektorát, aby opuštěnou planetu uchránil před zásahem Křišťálového impéria nebo Fóra Raglund. Později Khan velel několika planetárním opěrným bodům Ligy.

Nová První Pozemšťanka Paola Dašmaganová jmenovala dne 4. září 1280 NGL Cistolo Khana komisařem LSP. Khan dne 12. ledna 1281 NGL vyhledal skromného empata Bruna Drenderbauma, který dosud udržoval mír na planetě Stogg v systému Stoggos. Tomuto na howalgonium bohatému světu LSP hrozilo, že se stane ohniskem sporu svobodnými průmyslovými planetami a agresívními arasskými kolonisty. Ke komisařovým důležitým spolupracovníkům patřila také Gia de Moleonová, šéfka SPL. Jako svou vlajkovou loď (a tedy vlajkové plavidlo celého loďstva LSP), si Khan vyvolil nový osmisetmetrový PAPERMOON.

V závěru trokanské krize v roce 1288 NGL požádal Perry Rhodan Khana o svolení přistát na Trokanu, kde byly zaměřeny deformace pětidimenzionálního prostoru v oblasti Meganonovy vlny. Ten odmítl, protože ho Rhodan nechtěl informovat o projektu Camelot. Z lačnosti po senzaci následně novináři Rhodana a Khana obvinili z toho, že propašovali Trokan do Sluneční soustavy jako trojského koně vlastních mocenských záměrů. Objevili se dokonce spekulace o chystané invazi Ayindiů.

Myles Kantor posléze na Khana marně naléhal, aby nechal na Trokanu dosednout pomocný člun GILGAMEŠe. Komisař k přistání camelotských vědců svolil až poté, co jeho specialisté neuspěli se zkoumáním tajemné, vrtací hlavu připomínající budovy, které Herreachové říkali Kummerogův chrám. Nakonec se na místě zničeného chrámu objevil Hřib, a z něho vypadl sám Kummerog, očekávaný bůh Herreachů. Ten za pomoci své kůže ovládl Bruna Drenderbauma a uprchl spolu s ním ze Solárního systému. Khanův zástupce spolu s Kummerogem zahynul na Camelotu.

Komisař LSP nechal během invaze Tolkandů v roce 1289 NGL zapojit ASP. Bylo však již pozdě a Sluneční soustava málem padla za oběť tolkandskému Filozofovi. Po příletu Nonggů se Khan zřekl útoku na cizince, důsledkem čehož byla instalace Heliotské tvrze – se všemi jejími negativními důsledky. Dopustil se také mnoha závažných chyb v následujícím konfliktu s Džerry, kteří napadli Terranii.

Protože při úderu kosmické továrny WAVE v dubnu 1291 NGL zahynula celá vláda LSP, vypsal komisař Khan urychleně nové volby. Jejich pozdější vítěz, Maurenzi Curtiz, zrušil úřad komisaře LSP a nahradil jej Pozemským rezidentem, jímž se stal Perry Rhodan.

Cistolo Khan nadále působil ve službách Terry, zejména v tajných operacích. Nakonec se stal zástupcem velvyslance LSP na Arkonu Juliana Tifflora.

Zdroje

PR 1800, PR 1821, PR 1851, PR 1882, PR 1900, PR 1901, PR 2000, PR 2052