Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1821
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1821
Název:Invaze ježatek
(Invasion der Igelschiffe)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:18. červenec 1996
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Velký poplach pro Mléčnou dráhu - Tolkandové zahajují ofenzívu
Hlavní postavy románu:

Centoar Vilgor – Akonan vymyslí ďábelský plán.

Daniela M'Puno – Terranka má pod zemí problémy.

Kim Chun Kee – Terranec je jedním z Danieliných problémů.

Hasdyn Flach – Aras pracuje na projektu genetického inženýrství.

Tayloz Üpkek – Gatasan se svou delegací působí na Trokanu.

Situace v Mléčné dráze je počátkem roku 1289 nového galaktického letopočtu (4875 n. l.) značně napjatá. Galaxií křižují tajemné ježaté lodi. Jejich posádky už obsadily četné planety a kompletně je odřízly od vnějšího světa. O vetřelcích zatím nikdo nic kloudného neví.

Rozhádané Galaktikum si neví rady a je na hony vzdáleno jakékoli shodě. Mezi velkými mocenskými bloky Galaxie, Krystalickým impériem Arkonidanů, Fórem Raglund nehumanoidů a Ligou svobodných Pozemšťanů panuje nedůvěra. Projekt Camelot, vybudovaný Perry Rhodanem a jeho nesmrtelnými přáteli, zkrachoval.

Navíc se v těsném sousedství Země objevila cizí kultura, a to na Trokanu, který Země vyměnila za zkrystalizovaný Mars. Pod ochranou časosběrného pole, pod nímž za necelých sedmdesát reálných roků uběhlo čtvrt miliardy let, se vyvinula civilizace Herreachů.

Nikdo v Mléčné dráze neví, kde je Perry Rhodan se svými přáteli Reginaldem Bullem a Alaskou Saedelaerem. Zmizeli v Hřibu na Trokanu a dosud se neukázali. Alaska se dostal do galaxie Bröhnder a Rhodan s Bullem putují v galaxii Plantagoo.

Situace v Mléčné dráze se zatím vyhrocuje. K invazním flotilám se přidaly nové lodě a definitivně dochází k INVAZI JEŽATEK...


Tolkandové útočí na světy Galaktiků po celé Mléčné dráze. Útočníkům tak padne do rukou arkonidanský svět Azgola, planeta Euhja v soustavě Euthetovy hvězdy, důlní svět Kataora a unithanský svět Matjuula. Fórum Raglund vyšle za účelem propagandy na Matjuulu 100 bluesanských vesmírných lodí. Ty však nejsou schopny zahnat ježatky a lépe si nevede ani flotila LSP o 1000 jednotkách.

Jediného úspěchu mohou Galaktici dosáhnout v soustavě Vega: Když zaútočí flotila 4000 tolkandských křižníků, 5000 jednotek pod velením Cistola Khana společně s RICEM dokáže útočníky s pomocí kompenzátoru 5D indiference odrazit.

Mezitím Aras Hasdyn Flech vytvoří vysoce toxickou variantu obilí, které na Trokanu rozšířili Terranci, a to z biomateriálu, získaného Centoarem Vilgorem. Během fáze kvetení – které je díky urychlovačům růstu nevyhnutelné – rostliny vylučují nervový plyn, který u Herreachů povede k psychickému zmatení, schizofrenii a – v závislosti na vdechnuté dávce – k smrti.

Aras však včas informuje Jeromyho Argenta, Mylese Kantora a Atlana, takže ke katastrofě nedojde. Herreachové poté vyhostí delegaci Fóra Raglund z Trokanu...