Perry Rhodan 1822 (Česká obálka) Perry Rhodan 1822 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1822
Název:Nová kůže
(Die neue Haut)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Thoregon / Tolkandové
Vydáno poprvé:25. červenec 1996
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 1289 NGL = 4876
Kummerogovi na stopě - Atlan činí rozhodnutí
Hlavní postavy románu:

Kummerog - Cantrellský mutant pokračuje v realizaci svých zákeřných plánů.

Bruno Drenderbaum - Bývalý asistent komisaře LFT je pod Kummerogovým vlivem.

Dorothea Ringentová - Obyvatelka Camelotu riskuje pro svého otce mnohé.

Atlan - Arkonidan se vydává po Kummerogově stopě.

David Golgar - Rebelantský, ale odvážný Siganec.

Situace v Mléčné dráze je počátkem roku 1289 nového galaktického letopočtu (4875 n. 1.) značně vypjatá. Galaxií křižují tajemné ježatky. Jejich posádky už obsadily četné planety a kompletně je odřízly od vnějšího světa. O vetřelcích zatím nikdo nic kloudného neví.

Rozhádané Galaktikum si neví rady a je na hony vzdáleno jakékoli shodě. Mezi velkými mocenskými bloky Galaxie, Křišťálovým impériem Arkonidanů, nehumanoidním Fórem Raglund a Ligou svobodných Pozemšťanů panuje nedůvěra.

Navíc se v těsném sousedství Země objevila cizí kultura, a to na Trokanu, za který Země vyměnila zkrystalizovaný Mars. Pod ochranou časosběrného pole, pod nímž za necelých sedmdesát reálných roků uběhlo čtvrt miliardy let, se vyvinula civilizace Herreachů.

Nikdo v Mléčné dráze neví, kde je Perry Rhodan se svými přáteli Reginaldem Bullem a Alaskou Saedelaerem; zmizeli v Hřibu na Trokanu a dosud se neukázali. Alaska se dostal do galaxie Bröhnder, zatímco Rhodan s Bullem putují galaxií Plantagoo.

Situace v Mléčné dráze se zatím vyhrocuje. K dosavadním invazním flotilám se přidávají nové lodě a zahajují velkou ofenzívu. A na Camelotu se vyvíjí NOVÁ KŮŽE...


Kummerog se spolu s Brunem Drenderbaumem stále skrývá na Camelotu u Rudyho Ringenta a jeho dcery Dorothey. Jelikož Cantrellan vytváří novou kůži, má obrovskou spotřebu potravy. Desetinásobný příděl, který nyní Dorothea oficiálně požaduje pro otce, vyvolá u příslušných úřadů řadu spekulací. Většina lidí věří, že si Ringent založil soukromou ZOO a jídlo potřebuje ke krmení divokých zvířat. Díky tomuto vysvětlení pokračují dodávky převážně živočišných potravin, které konzumuje Kummerog.

Aby pro Kummeroga zjistila polohu galaxie Bröhnder, začne Thea studovat astrofyziku, což jí umožní používat hyperprostorový rezonátor. Pátrání podle parametrů, zadaných Cantrellanem, je zpočátku neúspěšné. Thea se však setkává se Sigancem Davidem Golgarem a je mu schopna nenápadně poskytnout vodítko ke své situaci. Golgar nepozorovaně vystopuje Theu a v domě Rudyho Ringenta objeví dva uprchlíky, Kummeroga a Drenderbauma. Po jistých potížích se Siganci podaří informovat nositele buněčných aktivátorů Atlana a Mylese Kantora, kteří právě dorazili ze soustavy Sol.

Camelotská média mezitím informují, že flotila ježatek podle dřívějších zjištění přilétla ze směru souhvězdí Sítě. S touto novou stopou Kummerog znovu vyšle Dorotheu k hyperprostorovému rezonátoru, aby tuto oblast blíže prozkoumala. S Golgarovou pomocí se Thee skutečně podaří najít galaxii NGC 1313, která odpovídá Kummerogovým požadavkům. Jedná se o spirální galaxii typu Sbc, vzdálenou od Mléčné dráhy 11,5 milionu světelných let.

Cantrellan má nyní v plánu zmocnit se pomocí nové kůže Arkonidana Atlana a dostat se tak na GILGAMEŠE, jehož si vyvolil pro let do NGC 1313. Nalákáním Atlana do domu Ringentů opět pověří Dorotheu. Dorothea utrousí před Arkonidanem pojmy Bröhnder, Troutt, Tolkandir, arzenál Baolin-Ndaů a Druhý posel Thoregonu a tvrdí, že mají souvislost s pohřešovanými Nesmrtelnými Perry Rhodanem, Reginaldem Bullem a Alaskou Saedelaerem.

Atlan si je vědom, že jde o past nastraženou Kummerogem, ale přesto vstoupí do domu bez ochrany SERUNU. Okamžitě ho obklopí Cantrellanova nová kůže. V následujícím rozhovoru s Kummerogem, v němž se Atlan dozvídá o pirátových plánech, se ho Arkonidan vyptává na Tolkandy. Mutant pouze vysvětlí, že Tolkandové jsou tou nejhorší metlou a Mléčná dráha je již ztracena.

Zdánlivě zcela pod vlivem kůže letí Atlan s Kummerogem, Drenderbaumem, Dorotheou a Rudym Ringentem v shiftu na GILGAMEŠE. Na palubě shiftu se skrývá i David Golgar. Když dorazí do hangáru MERLINU, objeví ho Drenderbaum. Dojde k přestřelce, během níž se Terranec postaví před Kummeroga a je zastřelen Golgarem. Krátce poté si Cantrell uvědomí, že Atlanova nová kůže odumírá, což je způsobeno buněčným aktivátorem. Když se pokusí Arkonidana zabít, je zastřelen ochrankou GILGAMEŠE. Mezitím umírající kůže, která je v mentálním kontaktu s Atlanem, odmítne prozradit informace o předpokládaném osudu Rhodana, Bulla a Saedelaerea, načež sama umírá...

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál